09193756168
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل ارث تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل ارث تهران

وکیل ارث تهران

پیگیری مسائل مرتبط با ارث اعم از انحصار وراثت، تقسیم اموال، تنظیم وصیت‌نامه و حل و فصل دعاوی ارث، نیازمند آشنایی با قوانین و مقررات ارث و همچنین رویه‌های دادرسی دادگاه است؛ به طوری که انجام این امور بدون کمک وکیل ارث بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود.

در حال حاضر، مسائل و مشکلات مربوط به ارث بسیار فراگیر بوده و پرونده‌های ارثیه بخش مهمی از دعاوی خانوادگی مطرح در مراجع قضایی را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه فشارهای روحی و روانی و بار مالی سنگین این دعاوی بر وراث، کمک گرفتن از وکیل ارث تهران یا شهرهای دیگر برای تسریع انجام امور و کاهش این آسیب‌ها می‌تواند راهگشا باشد؛ با این حال، پیدا کردن بهترین وکیل ارث از میان صدها وکیل و موسسه حقوقی کار دشواری است.

این گزارش به معرفی بهترین وکیل ارث تهران و شرح وظایف و نقش او ‌پرداخته است.

بهترین وکیل ارثی شرق تهران کجاست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل ارثی و وظایف وکیل ارث و همچنین معرفی بهترین وکیل ارث شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل ارثی شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل ارثی کیست؟ وظایف وکیل ارثی چیست؟

یکی از مسائل حقوقی که می‌توان گفت تقریبا هر انسانی در دوره زندگی خود ممکن است با آن مواجه شود مساله ارث و تقسیم میراث است. ارث به کلیه اموال، عناوین، بدهی‌ها، حقوق و وظایف شخص پس از مرگش گفته می‌شود که به شخص یا اشخاص دیگری قهرا انتقال پیدا می‌کند. بعد از فوت متوفی اصولا اموال و دیونش به ترتیب طبقات مقرر در قانون به بستگانش منتقل می‌شود. ممکن است متوفی وصیت نامه‌ای داشته باشد یا بدون نوشتن وصیت نامه زمان مرگش فرا برسد. قوانین مربوط به ارث و وصیت در قانون مدنی آورده شده است. و ریشه در فقه و اعتقادات مذهبی دارد. می‌توان گفت قوانین مربوط به ارث و تقسیم ترکه از پیچیده‌ترین مباحث قانون مدنی است و علاوه بر آن روند دادرسی و تقسیم آن گاه ممکن است نسبت به دارایی و تعداد وراث بسیار پیچیده شود. علاوه بر این قوانینی در ارث و وصیت وجود دارد که شاید برای همگان شناخته شده نباشد. مثلا این نکته که وصیت زاید بر ثلث اموال غیر نافذ است و منوط به اجازه وراث است. پس اگر کسی وصیت کرده باشد با همه‌ی اموالش یک مدرسه ساخته شود، پس از فوت او وراث می‌توانند این عمل را تنفیذ نکنند و فقط یک سوم اموال وی را به ساخت مدرسه اختصاص بدهند. یا این موضوع که از مهریه همسر متوفی جدا از سهم الارث او محاسبه می‌‌شود. از آن جایی که مهریه زن در زمره دیون ممتاز قرار دارد، باید پس از پرداخت آن تقسیم ارث انجام شود. و بسیاری مسائل دیگر که در هر مورد بنا به شرایط متفاوت است.

جهت ارتباط با بهترین وکیل ارثی شرق تهران با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

بهترین وکیل ارث تهران - آدرس وکیل ارثی در تهران (2)
بهترین وکیل ارث تهران - آدرس وکیل ارثی در تهران

خویشاوندان متوفی به ترتیب مقرر در قانون از وی ارث می‌برند. همسر متوفی نیز در کنار همه طبقات از او ارث می‌برد. طبقات ارث به شرح زیر است:

طبقه اول: پدر، مادر، فرزندان. (نوه ها نیز در صورت فوت همه فرزندان در این طبقه قرار می‌ گیرند.)

طبقه دوم : پدربزرگ، مادربزرگ، خواهران و برادران و فرزندان آنان طبقه سوم: خاله‌ ها، دایی‌ ها، عمه ها و عموها و فرزندان آنان

البته باید توجه داشت که در صورت زنده بودن هر یک از افراد مذکور در طبقه دوم و سوم، نوبت به فرزندان آنها نمی‌رسد.

لزوم استفاده از وکیل ارث یا مشاوره در پرونده های ارث و تقسیم ترکه

پرونده‌های ارث به نسبت مقدار دارایی و تعداد وراث گاه بسیار پیچیده می‌شود. در خانواده‌های پرجمعیت یا خانواده‌هایی که دارای خواهر و برادر ناتنی هستند یا یک یا چند نفر از وراث فوت شده‌اند این پیچیدگی بیشتر به چشم می‌خورد. در این مواقع لزوم استفاده از وکیل متخصص کاملا مشهود است. وکلای متخصص در زمینه ارث با تسلط به انواع قوانین مربوط به ارث و تقسیم ترکه از جمله قانون مدنی و قانون امور حسبی می‌توانند بهترین راهنمای شما در انجام این امور باشند. علاوه بر این وکیلی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کرده است با تجربه و تبحری که کسب کرده است می‌تواند کوتاه‌ترین و بی‌دردسرترین راه ممکن را برای رسیدن به نتیجه مطلوب طی کند.

نکته قابل توجه در این مورد مبحث مالیاتی است که بر ارث تعلق می‌گیرد. مالیات بر ارث نوعی از مالیات مستقیم محسوب می‌شود که بر دارایی به جا مانده از افراد وضع می‌شود. بعد از فوت افراد ماترک یا اموال منقول و غیرمنقول باقیمانده از آنها بین وراث تقسیم می‌شود. این وارثان بنا به سهم خود از ارث و همچنین میزان خویشاوندی که با فرد متوفی دارند، باید مالیات بر ارث را پرداخت کنند. در صورت عدم پرداخت این نوع مالیات، وراث نمی‌توانند مالکیت اموال منقول و غیرمنقول فرد متوفی را به خود انتقال دهند یا دخل و تصرفی در آن داشته باشند. به عنوان مثال، نمی‌توانند اموال را به فروش برسانند. کمک گرفتن از یک وکیل متخصص ارث به شما کمک می‌کند از طریق راه‌های قانونی مالیات متناسبی بپردازید.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل ارث تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

بروزرسانی

وکیل ارث تهران

ارث و ارثیه چیست

هنگامی که یک فرد درگذشته و دارای دارایی‌ها، بدهی‌ها و دیگر حقوق و تعهداتی باشد، نیاز به تعیین و تقسیم این دارایی‌ها و بدیها بین وراثان و ارثیه دارد. این مرحله از فرآیند بعد از مرگ فرد، به عنوان ارثیه شناخته می‌شود. در این مرحله، قوانین مربوط به ارثیه و وصیت‌نامه‌ها برای تعیین نحوه تقسیم این دارایی‌ها بین وراثان و ارثیه استفاده می‌شود ما هم قصد داریم در ادامه ی مطالب توضیحاتی کامل را راجب بهترین وکیل ارثیه و همچنین بهترین وکیل مسائل ارث در تهران ارائه دهیم.

درکل ارثیه به مجموعه دارایی‌ها، بدهی‌ها، و دیگر حقوق و تعهداتی که یک فرد پس از مرگش به جای خواهد گذاشت اطلاق می‌شود. وقتی یک فرد فوت می‌کند، ارثیه او باید به تکه‌های کوچکتر تقسیم شود بین خانواده و افرادی که به عنوان وراث برجسته شده‌اند. این وراث ممکن است شامل فرزندان، همسر، و سایر افراد مرتبط با فرد فوت شده باشند.

ارثیه شامل اموال مانند خانه‌ها، خودروها، پس‌اندازها، سهام، زمین‌ها، و سایر دارایی‌ها است. همچنین، بدهی‌های مالی و تعهدات حقوقی نیز به عنوان بخشی از ارثیه محاسبه می‌شوند و باید پس از مرگ فرد فوت شده تسویه شوند.

در بسیاری از کشورها، وجود وصیتنامه می‌تواند به افراد کمک کند تا تقسیم ارثیه را در مطابقت با دستورات و آرزوهای فرد فوت شده انجام دهند. اما در صورت عدم وجود وصیتنامه، قوانین مربوط به ارثیه و وراثت مردم راهنمایی می‌کنند که چگونه ارثیه باید تقسیم شود.

موارد تاثیرگذار در ارثیه

مواردی بسیاری هستند که در ارث و ارثیه تاثیر گذار هستند و همه این موارد لزوم یک وکیل خوب و یا بهتر بگوییم لزوم انتخاب بهترین وکیل ارث را برایمان لازم و ضروری می کند.

در مورد ارث و ارثیه، موارد زیر می‌توانند تاثیرگذار باشند :

 

1_ قوانین حقوقی: قوانین مربوط به ارث و وراثت در هر کشور به تقسیم دارایی‌ها و بدهی‌ها بین وراثان و ارثیه تعیین کننده اصلی هستند.

 

2_ وجود وصیت‌نامه: اگر فرد فوت کرده وصیت‌نامه بنویسده باشد، محتوای آن تاثیرگذار بر تقسیم ارث و ارثیه خواهد بود.

 

3_ نسبت و ارتباط خویشاوندی: روابط خویشاوندی و نسبت با فرد فوت‌کرده نیز نقش مهمی در تعیین و انتقال ارث و ارثیه دارد.

 

4_ مشکلات و اختلافات خانوادگی: مشکلات و اختلافات خانوادگی ممکن است تاثیرگذار بر تقسیم ارث و ارثیه باشند و باعث اختلافات بین وراثان شوند و نیاز باشد یک وکیل خوب مسائل ارثی و یا بهترین وکیل در حوزه ارثیه را انتخاب کنیم.

 

5_ مسائل مالی و بدهی‌ها: وجود بدهی‌ها و تعهدات مالی نیز در تقسیم ارث و ارثیه نقش مهمی دارند و می‌توانند تاثیرگذار باشند.

مشکل ارثیه و تقسیم ارث چه مواقعی به وجود می آید

مشکلات مرتبط با ارثیه و همچنین مشکلاتی که سبب می شود نیازمند وکیل ارث شویم ممکن است در موارد زیر به وجود آیند :

1_ اختلاف نظرها: وراثان ممکن است در مورد تقسیم دارایی‌ها و امور مربوط به ارثیه نظرات متفاوتی داشته باشند که می‌تواند به اختلافات و مشکلات منجر شود.

2_عدم وضوح مسائل: در برخی مواقع، مورد نظر فرد در مورد تقسیم ارث و ارثیه منعکس نشده و عدم وضوح مسائل باعث ابهامات و مشکلات قانونی می‌شود.

3_ وجود بدهی‌ها: اگر فرد فوت‌کرده بدهی‌هایی داشته باشد، تعیین نحوه پرداخت این بدهی‌ها از ارث و ارثیه ممکن است موجب مشکلاتی در تقسیم دارایی‌ها شود.

4_عدم وجود وصیت‌نامه: در صورتی که فرد فوت‌کرده وصیت‌نامه نداشته باشد، تقسیم ارث و ارثیه بر اساس قوانین حقوقی ممکن است منجر به اختلافات و مشکلات شود.

برخی راه حل مشکلات ارثی

برای حل مشکلات ارثیه، می‌توان از راه‌های زیر استفاده کرد:

1_ داوری: در صورت بروز اختلافات جدی بین وراثان، می‌توان به داوری مراجعه کرد تا به راه حلی قانونی برای تقسیم ارثیه برسند.

2_ مشاوره حقوقی: مشاوره از وکیل یا وکیل‌های متخصص در زمینه امور ارثیه می‌تواند کمک کننده باشد تا به راه‌حل‌های مناسبی برسید.

3_ مذاکره: تلاش برای رسیدن به توافق میان وراثان از طریق مذاکره و تبادل نظر با هم می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

4_ اطلاعات کامل: داشتن اطلاعات کامل و واقعی در مورد ارثیه و حقوق و تکالیف وراثان می‌تواند به پیشگیری از مشکلات کمک کند.

5_مدیریت مناسب: مدیریت صحیح ارثیه و تقسیم آن به شیوه‌ای عادلانه و منصفانه می‌تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

اما در مواردی احتمال دارد دیگر کار با این موارد و مسائل حل نشود و نیاز به وکیل ارثیه داشته باشیم مواردی از قبیل :

1_ ارث و ارثیه پیچیده: در صورت وجود دارایی‌های پیچیده، بدهی‌ها یا امور حقوقی مربوط به ارث، وکیل متخصص می‌تواند کمک کند.

2_ اختلافات وراثان: اگر بین وراثان اختلافات و اختلاف نظرهای قابل توجهی وجود داشته باشد، وکیل می‌تواند در مذاکره و داوری کمک کند.

3_ تهیه و وصول اوراق و مدارک: وکیل می‌تواند در تهیه و جمع‌آوری اوراق و مدارک مورد نیاز برای انتقال ارث و ارثیه به کمک رساند.

4_ تدوین و اجرای وصیت‌نامه: اگر فرد فوت‌کرده وصیت‌نامه داشته باشد، وکیل می‌تواند در تدوین و اجرای این وصیت‌نامه کمک کند.

در این موارد لازم است به یک وکیل ارثیه خوب و کاربلد مراجعه کنیم تا بتواند به ما مشاوره بدهد و خواسته های ما را در این باره و حقوق مان را پیگیری و بررسی کند.

کسی که بهترین وکیل ارث و حوزه ارثیه باشد باید دارای شرایطی از قبیل :

1_ تخصص و تجربه: وکیل باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه امور ارثیه باشد تا بتواند بهترین خدمات را ارائه کند.

 

2_قابلیت مذاکره: وکیل باید قابلیت خوبی در مذاکره با طرف‌های مختلف داشته باشد تا به حل مشکلات و رسیدن به توافقات میان وراثان کمک کند.

 

3_ حسن اخلاق: وکیل باید دارای حسن اخلاق و احترام به مشتریان خود باشد و بتواند به شفافیت و راحتی با آن‌ها برخورد کند.

 

4_ تعهد و پایبندی: وکیل باید تعهد و پایبندی به کار خود را داشته باشد و در زمان مقرر وظایف خود را انجام دهد.

 

5_ قدرت تحلیل: وکیل باید قدرت تحلیل و تصمیم‌گیری خوبی داشته باشد تا بهترین راه‌حل‌ها را برای مشکلات ارثیه ارائه کند.

بهترین وکیل ارث تهران

برای این مواردی که گفته شد و توضیحاتی که ارائه باشد باید در نظر بگیریم بهترین وکیل ارث و مسائل ارثیه را بشناسیم و بتوانیم با او صحبت کنیم.

بهترین وکیل ارث تهران را به شما معرفی می کنیم کسی که دارای تمام مولفه های لازم جهت کار باشد و بتواند به بهترین نوع پیگیر مشکلات باشد و تا حل آنها همواره در حال بررسی موضوع باشد.

بهترین وکیل ارث در تهران را می توان به کسی گفت که تمام مشخصات و مولفه های لازمه را داشته باشد و بتواند با بهترین روش خواسته های بحق موکل خود را دراین ضمینه پیگیری و حل کند.

شماره بهترین وکیل ارث تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل ارث تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل ارثی تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل ارثی تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

وکیل ارث چه تفاوتی با سایر وکلا دارد؟

با توجه به گستردگی و پیچیدگی حوزه‌های حقوقی و قانونی، وکلا معمولا در یک یا دو حوزه خاص به صورت تخصصی فعالیت کرده و در آن مهارت و تجربه کسب می‌کنند. وکیل ارث تهران نیز همان وکیل پایه یک دادگستری، حیطه اصلی فعالیت خود را در زمینه مسائل مرتبط با ارث قرار داده است.

فعالیت تخصصی وکیل ارث تهران روی پرونده‌های مرتبط با ارث موجب شده که در مقایسه با سایر وکلا تجربه و دانش بیشتری در ارتباط با قوانین و مقررات، آیین دادرسی و رویه‌های قضایی مرتبط با ارث و میراث داشته و به بهترین نحو از موکل خود دفاع کند.

وظایف وکیل ارث و میراث

آشنایی با وظایف وکیل ارث موجب درک بهتر اهمیت کار او برای پیگیری مسائل مرتبط با ارث می‌شود. برخی از مهم‌ترین وظایف وکیل ارث شامل مشاوره حقوقی در زمینه ارث و میراث، پیگیری انحصار وراثت و دریافت گواهی انحصار وراثت، تقسیم اموال متوفی براساس قانون و به نحو عادلانه، تنظیم وصیت نامه و پیگیری دعاوی مرتبط با ارث و حفظ حقوق وراث است.

در کدام دعاوی باید از وکیل ارث کمک گرفت؟

هر فردی پس از فوت، اموالی از خود به جا می‌گذارد که ماترک نام داشته و بین وراث او تقسیم می­شود یا در واقع برای آنان به ارث می‌ماند. علی‌رغم آنکه نحوه تقسیم ارث و وراث سببی و نسبی متوفی در قانون مدنی به صورت صریح مشخص شده، ممکن است بنا به دلایل متعددی میان وراث اختلافاتی درباره تقسیم ارث به وجود آید. برخی از این دعاوی که حل و فصل آن‌ها نیاز به کمک وکیل ارث دارد، در ادامه بررسی شده است.

دعاوی مرتبط با انحصار وراثت: انحصار وراثت شامل تعیین وراث متوفی برای تقسیم ماترک میان آنان است. تعیین انحصار وراثت توسط وراث یا وکیل ارث در مراجع قانونی انجام می­شود و در نهایت گواهی انحصار وراثت شامل نام ورثه صادر می‌شود. در این باره البته ممکن است اختلافاتی بر سر عدم ارائه مدارک هویتی از سوی وراث یا حتی ادعای سهم‌خواهی و دعوی اثبات زوجیت مطرح شود.

دعاوی اعتبار وصیت‌نامه: از دیگر دعاوی ارث که حل آن نیازمند حضور وکیل ارث تهران است، دعاوی مرتبط با اعتبار وصیت است. به عنوان مثال می‌توان به دعوی ابطال وصیت نامه با ادعای جعلی بودن آن یا دعوی اثبات وصیت شفاهی متوفی توسط برخی وراث اشاره کرد.

دعوی نفقه و مهریه زوجه: یکی از اختلافاتی که در مسائل مرتبط با ارث مطرح می‌شود، ادعای زوجه متوفی بر سر نوع، میزان یا چگونگی پرداخت نفقه و مهریه خود در هنگام تقسیم ارث است.

دعوی رد یا قبول وصیت: در مواردی که افرادی که وصیت به نفع آنان شده، از قبول یا رد ترکه امتناع کنند، سایر وراث می‌توانند با کمک وکیل ارث تهران در دادگاه علیه آنان طرح دعوی کرده و آنان را ملزم به تعیین تکلیف کنند.

دعوی اثبات یا رد نسب: در بسیاری موارد پس از فوت متوفی، برخی افراد با این ادعا که فرزند او هستند، ادعای سهم‌خواهی می‌کنند. این مسائل نیز نیازمند طرح دعوی نسب در دادگاه و کمک گرفتن از وکیل ارث تهران برای رد یا اثبات آن است.

نکات مهم برای انتخاب وکیل ارث

انتخاب بهترین وکیل ارث تهران با توجه به اهمیت پرونده‌های ارث از نظر مالی و تسریع روند رسیدگی به مسائل مرتبط با آن بسیار اهمیت دارد. برخی از نکاتی که در انتخاب بهترین وکیل ارث تهران باید در نظر داشت، در ادامه بررسی شده است.

بررسی دانش و تجربه وکیل: مهم‌ترین ویژگی یک وکیل ارث خوب، برخورداری از دانش حقوقی، آگاهی به قوانین و مقررات ارث و همچنین داشتن تجربه در این حوزه است. برای بررسی این موارد می‌توان نظرات دیگر موکلان، میزان پرونده‌های موفق وکیل در زمینه ارث و میزان تحصیلات او را بررسی کرد.

انتخاب از منبع معتبر: سعی کنید وکیل ارث خود را با مشورت از افراد و منابع آگاه و با توجه به رزومه و سابقه او انتخاب کنید. به عنوان مثال مراجعه به موسسات حقوقی معتبر و دارای حسن سابقه که معمولا با وکلای پایه یک و متخصص همکاری می‌کنند، یک روش مطمئن برای انتخاب وکیل ارث تهران است.

اخلاق حرفه‌ای و حفظ حریم خصوصی: یکی از ویژگی‌های بهترین وکیل ارث تهران پایبندی به اخلاق حرفه‌ای و حفظ حریم خصوصی موکل است. موکل باید بتواند بدون احساس ناامنی، تمام خواسته‌های خود و جزئیات پرونده را برای او بازگو کرده تا وکیل بتواند به بهترین شکل از او دفاع کند.

سایر ویژگی‌ها: از دیگر ویژگی‌های بهترین وکیل ارث تهران می‌توان به صداقت، نظم و انضباط، پیگیری مستمر پرونده و ارائه گزارش به موکل و مهارت‌های سخنوری و نوشتاری وی اشاره کرد.

چگونگی یافتن بهترین وکیل ارث تهران

موسسه هوشمند “حقیقت گستر پارسیان” یک مجموعه فعال در حوزه‌های حقوقی مانند ارث و انحصار وراثت، امور ملکی، خانوادگی، کیفری و اتباع است که با بهره‌مندی از تخصص وکلای پایه یک دادگستری، مشاورین و کارشناسان مجرب، خدمات ویژه‌ای برای مراجعین خود در نظر گرفته است. این مجموعه دارای دپارتمان‌های تخصصی در زمینه‌های متنوع حقوقی بوده و پرونده‌های ارث و انحصار وراثت را پس از دریافت به دپارتمان مرتبط ارجاع داده و به یک وکیل ارث مجرب و کاربلد می‌سپارد. خدمات ویژه حقیقت گستر شامل ارائه گزارش مستمر به موکلین توسط واحد مستقل (CRM) و امکان مشاهده وضعیت پرونده در وبسایت و اپلیکیشن آن است.

مقالات بهترین وکیل ارثی تهران

وکیل انحصار وراثت

وکیل انحصار وراثت

پرونده‌های مربوط به ارث، یکی از موضوعاتی است که حجم بسیاری از پرونده‌های دادگستری را به خود اختصاص داده است. در ایران وکلا معمولا به

ادامه مطلب »
Call Now Buttonتماس مستقیم