۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸✆
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل ارث تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل ارث تهران

وکیل ارث تهران

بهترین وکیل ارثی شرق تهران کجاست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل ارثی و وظایف وکیل ارث و همچنین معرفی بهترین وکیل ارث شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل ارثی شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل ارثی کیست؟ وظایف وکیل ارثی چیست؟

یکی از مسائل حقوقی که می‌توان گفت تقریبا هر انسانی در دوره زندگی خود ممکن است با آن مواجه شود مساله ارث و تقسیم میراث است. ارث به کلیه اموال، عناوین، بدهی‌ها، حقوق و وظایف شخص پس از مرگش گفته می‌شود که به شخص یا اشخاص دیگری قهرا انتقال پیدا می‌کند. بعد از فوت متوفی اصولا اموال و دیونش به ترتیب طبقات مقرر در قانون به بستگانش منتقل می‌شود. ممکن است متوفی وصیت نامه‌ای داشته باشد یا بدون نوشتن وصیت نامه زمان مرگش فرا برسد. قوانین مربوط به ارث و وصیت در قانون مدنی آورده شده است. و ریشه در فقه و اعتقادات مذهبی دارد. می‌توان گفت قوانین مربوط به ارث و تقسیم ترکه از پیچیده‌ترین مباحث قانون مدنی است و علاوه بر آن روند دادرسی و تقسیم آن گاه ممکن است نسبت به دارایی و تعداد وراث بسیار پیچیده شود. علاوه بر این قوانینی در ارث و وصیت وجود دارد که شاید برای همگان شناخته شده نباشد. مثلا این نکته که وصیت زاید بر ثلث اموال غیر نافذ است و منوط به اجازه وراث است. پس اگر کسی وصیت کرده باشد با همه‌ی اموالش یک مدرسه ساخته شود، پس از فوت او وراث می‌توانند این عمل را تنفیذ نکنند و فقط یک سوم اموال وی را به ساخت مدرسه اختصاص بدهند. یا این موضوع که از مهریه همسر متوفی جدا از سهم الارث او محاسبه می‌‌شود. از آن جایی که مهریه زن در زمره دیون ممتاز قرار دارد، باید پس از پرداخت آن تقسیم ارث انجام شود. و بسیاری مسائل دیگر که در هر مورد بنا به شرایط متفاوت است.

جهت ارتباط با بهترین وکیل ارثی شرق تهران با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

بهترین وکیل ارث تهران - آدرس وکیل ارثی در تهران (2)
بهترین وکیل ارث تهران - آدرس وکیل ارثی در تهران

خویشاوندان متوفی به ترتیب مقرر در قانون از وی ارث می‌برند. همسر متوفی نیز در کنار همه طبقات از او ارث می‌برد. طبقات ارث به شرح زیر است:

طبقه اول: پدر، مادر، فرزندان. (نوه ها نیز در صورت فوت همه فرزندان در این طبقه قرار می‌ گیرند.)

طبقه دوم : پدربزرگ، مادربزرگ، خواهران و برادران و فرزندان آنان طبقه سوم: خاله‌ ها، دایی‌ ها، عمه ها و عموها و فرزندان آنان

البته باید توجه داشت که در صورت زنده بودن هر یک از افراد مذکور در طبقه دوم و سوم، نوبت به فرزندان آنها نمی‌رسد.

لزوم استفاده از وکیل ارث یا مشاوره در پرونده های ارث و تقسیم ترکه

پرونده‌های ارث به نسبت مقدار دارایی و تعداد وراث گاه بسیار پیچیده می‌شود. در خانواده‌های پرجمعیت یا خانواده‌هایی که دارای خواهر و برادر ناتنی هستند یا یک یا چند نفر از وراث فوت شده‌اند این پیچیدگی بیشتر به چشم می‌خورد. در این مواقع لزوم استفاده از وکیل متخصص کاملا مشهود است. وکلای متخصص در زمینه ارث با تسلط به انواع قوانین مربوط به ارث و تقسیم ترکه از جمله قانون مدنی و قانون امور حسبی می‌توانند بهترین راهنمای شما در انجام این امور باشند. علاوه بر این وکیلی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کرده است با تجربه و تبحری که کسب کرده است می‌تواند کوتاه‌ترین و بی‌دردسرترین راه ممکن را برای رسیدن به نتیجه مطلوب طی کند.

نکته قابل توجه در این مورد مبحث مالیاتی است که بر ارث تعلق می‌گیرد. مالیات بر ارث نوعی از مالیات مستقیم محسوب می‌شود که بر دارایی به جا مانده از افراد وضع می‌شود. بعد از فوت افراد ماترک یا اموال منقول و غیرمنقول باقیمانده از آنها بین وراث تقسیم می‌شود. این وارثان بنا به سهم خود از ارث و همچنین میزان خویشاوندی که با فرد متوفی دارند، باید مالیات بر ارث را پرداخت کنند. در صورت عدم پرداخت این نوع مالیات، وراث نمی‌توانند مالکیت اموال منقول و غیرمنقول فرد متوفی را به خود انتقال دهند یا دخل و تصرفی در آن داشته باشند. به عنوان مثال، نمی‌توانند اموال را به فروش برسانند. کمک گرفتن از یک وکیل متخصص ارث به شما کمک می‌کند از طریق راه‌های قانونی مالیات متناسبی بپردازید.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل ارث تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

شماره بهترین وکیل ارث تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل ارث تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل ارثی تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل ارثی تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل ارثی تهران

موانع-ارث

موانع ارث

در ارث موانعی وجود دارند که قانون مدنی ایران به آنها پرداخته است و ما در این مقاله سعی داریم تا چکیده ای از آنها

ادامه مطلب »
انواع-وصیت

انواع وصیت

از مهم ترین موضوعات حقوقی ماهیت و انواع وصیت می‌باشد. اگر افراد ماهیت و نوع وصیت را تشخصی دهند، می‌توانند با تکیه بر مقررات قانونی

ادامه مطلب »
Call Now Buttonتماس مستقیم