حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل ثبتی تهران کار کنید

وکیل ثبتی تهران

بهترین وکیل ثبتی در تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل ثبتی و وظایف وکیل ثبتی و همچنین معرفی بهترین وکیل ثبتی تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل ثبتی شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل ثبتی کیست؟

یکی از پیچیده ترین و حساس ترین مشکلات حقوقی، در امور ثبتی می‌باشد. سازمان ثبت و اسناد کشور متولی قانونی امور ثبتی در کشور است. این سازمان به قوه قضائیه وابسته می‌باشد. دفاتر و اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق زیرمجموعه سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور می‌شوند.

موسسه حقیقت گستر جهت آشنایی شما عزیزان با وظایف وکیل ثبتی و لزوم عقد قرارداد با وکیل ثبتی و همچنین معرفی بهترین وکیل ثبتی شرق تهران این مقاله را گردآورده است.

بهترین وکیل ثبتی تهران شماره بهترین وکیل ثبتی در تهران
بهترین وکیل ثبتی تهران شماره بهترین وکیل ثبتی در تهران

وکیل امور ثبتی کیست؟

به شخصی که در متخصص وکالت امور ثبتی باشد و با قوانين و آیین نامه های ثبتی و حقوقی داشته باشد وکیل ثبتی می‌گویند. چنین وکیلی می‌تواند به صورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی توسط موکل انتخاب، و در آنجا مشغول به فعالت و کار شود. نحوه کار به این صورت می‌باشد که، با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی، موکل شخصی را به عنوان وکیل رسمی، در انجام امورات ثبتی انتخاب میکند.
البته موکل با مراجعه به یکی از وکلای دادگستری که دارای پروانه وکالت می‌باشد، به شکل قانونی وکالت می‌دهد.
وکیل امور ثبتی شخصی است که به واسطه تسلطی که بر قوانین ثبتی دارد، دعاوی ثبتی موکل خود را پیگیری می‌کند و از تضييع حقوق او جلوگیری میکند. وکیل امور ثبتی ؛ یکی از گرایشات بسیار مهم در مسائل حقوقی می‌باشد، منظور ثبت اسناد و املاک بوده است که طبق قوانین، شرایط و قواعد خاصی بر این دعاوی حاکم می‌باشد. وکیل ثبتی باید به قوانین مهم ثبتی از جمله قانون ثبت اسناد و املا‌ک به همراه آیین نامه های اجرایی مربوط به این قانون تسلط کامل داشته باشد. وکیل ثبتی با داشتن مهارت و تخصص بکارگیری از آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی، می‌تواند بهترین انتخاب در پرونده های ثبتی باشد. بدیهیست که وکیل امور ثبتی با تخصص و تجربه کافی، می‌بایست بهترین عملکرد را در جهت حفظ حقوق موکل خود داشته باشد.
سند رسمی: سندی است که در دفتر اسناد رسمی به ثبت می‌رسد. این نوع سند دارای اعتبار می‌باشد و لازم الاجرا است. سند رسمی نسبت به طرفین و اشخاص ثالث دارای اعتبار می‌باشد و اگر کسی اعتراضی به آن داشته باشد میتواند، ادعای جعل کند.
وکیل امور ثبتی موظف است که اختلالات ثبتی و امور اجرائیات در وصول مطالباتی مانند مهریه و چک را پیگیری کند.

بهترین وکیل ثبتی تهرانپارس

موسسه حقیقت گستر معتبرترین دفتر وکالت شرق تهران است. جهت ارتباط با بهترین وکیل ثبتی تهرانپارس کافیست با این موسسه تماس بگیرید.

مقالات بهترین وکیل ثبتی تهران