09193756168
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل کیفری تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری تهران

مهمترین پرونده‌های وکالتی در بخش کیفری قرار می‌گیرند. جایی که وکیلان دیگر از حق و ابروی موکلان خود بالاتر می‌روند و گاهی با مسئله جان ادمها روبرو میشوند. وکیل کیفری تهران علاوه بر هوش زیاد باید تسلط کامل به قوانین و مقررات کیفری داشته باشد و توانایی در تحلیل مواد و شواهد قضایی را داشته باشد

امور کیفری چیست؟ وکیل کیفری چه کارهایی انجام می‌دهد؟

استفاده از وکیل کیفری متخصص از جوان حیاتی در حمایت از حقوق افراد متهم به ارتکاب جرم است. این وکلا نه‌تنها در تهیه دعوی و دفاعیه‌ها نقش دارند بلکه ضامن آبرو و حیثیت موکلان خود نیز هستند. یکی از مسئولیت‌های اصلی وکیل جنایی، تهیه دعاوی است. این مورد شامل تنظیم شکوائیه‌ها به‌منظور مطالبه حقوق موکل یا دفاع از او می‌شود.

وظیفه وکیل در تهیه دفاعیه نیز بسیار حیاتی است. او باید با دقت اطلاعات مربوط به موکل را جمع‌آوری کند و در دفاع از او در دادگاه‌ها بهترین عملکرد را ارائه دهد. وکلای کیفری توانمندی در ارزیابی شواهد و مدارک حیاتی برای تسلیح موکل خود دارند.

 

بهترین وکیل کیفری تهران شماره وکیل کیفری در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران شماره وکیل کیفری در تهران

برخی از جرائم فقط با شکایت شاکی قابل تعقیب و رسیدگی هستند که در قانون به آنها جرائم قابل گذشت می‌گویند. اما اکثر جرائم بدون شکایت شاکی نیز قابل تعقیب کیفری است. این دسته را قانون گذار جرائم غیر قابل گذشت نامگذاری کرده است. برای مطرح کردن شکایت افراد می‌توانند شخصا اقدام کرده یا از وکیل دادگستری مدد بگیرند.

همچنین متهم نیز می‌تواند شخصا از خود دفاع کرده یا با کمک وکیل این مهم را انجام دهد. البته در قانون آیین دادرسی کیفری، برای دفاع از بعضی جرائم حضور وکیل الزامی است. این جرائم در ماده آورده شده است:

در جرائم موضوع بندهای (الف)، (ب)، (پ) و (ت) ماده (۳۰۲) این قانون، جلسه رسیدگی بدون حضور وکیل متهم تشکیل نمی‌شود. چنانچه متهم، خود وکیل معرفی نکند یا وکیل او بدون اعلام عذر موجه در دادگاه حاضر نشود، تعیین وکیل تسخیری الزامی است و چنانچه وکیل تسخیری بدون اعلام عذر موجه در جلسه رسیدگی حاضر نشود، دادگاه ضمن عزل او، وکیل تسخیری دیگری تعیین می‌کند. حق‏ الوکاله وکیل تسخیری از محل اعتبارات قوه قضائیه پرداخت می شود.

جرایم مذکور عبارتند از:

الف- جرائم موجب مجازات سلب حیات

ب- جرائم موجب حبس ابد

پ ـ جرائم موجب مجازات قطع عضو یا جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیش از آن

ت ـ جرائم موجب مجازات تعزیری درجه سه و بالاتر

همچنین در مرحله تحقیقات در دادسرا نیز در جرایم مستلزم مجازات سلب حیات و حبس ابد حضور وکیل دادگستری الزامی است.

اهمیت حضور وکیل متخصص کیفری به خوبی از تاکید قانون قابل تشخیص است. این امور به دلیل حساسیت جامعه به پرهیز از تضییع حق و برقراری عدالت بسیار حائز اهمیت است.

وکیل متخصص تسلط کامل به قوانین مرجع و همچنین قوانین خاص دارد. او با به روز نگاه داشتن اطلاعات خود و همچنین دفاع از پرونده‌های متعدد کیفری تجربه و تبحر کافی در دفاع از پرونده و احقاق حق موکل خویش دارد.

یک وکیل کیفری متخصص ، حتی در فرض مجرم بودن موکل نیز می‌تواند با استفاده از قوانین مناسب در زمان مناسب به هرچه کمتر شدن مجازات موکل یا تبدیل آن به مجازات متناسب‌ به حال مجرم، کمک کند. در واقع هنر وکیل کیفری در دفاع جایی مشخص می‌شود که با دقت و هوش خود بتواند بهترین نتیجه را برای فردی که جرم را انجام داده است به ارمغان آورد.

با توجه به مطالب عنوان شده و به ویژه تاکید قانونگذار به حضور وکیل در دعاوی کیفری اهمیت اخذ وکیل در گرفتن رای مطلوب و نزدیک به عدالت بر کسی پوشیده نیست. استفاده از اطلاعات و مهارت وکیلی که سالها در این زمینه تجربه کسب کرده است به طور قطع در تسریع روند پرونده و احقاق حق تاثیر به سزایی خواهد داشت.

اگر دارای پرونده کیفری بوده یا به هر دلیل قصد تشکیل پرونده کیفری دارید، پیش از هر چیز باید یک وکیل کیفری کارکشته و مجرب برای دفاع از حقوق خود پیدا کنید. تفاوت وکیل کیفری با دیگر وکلای دادگستری آن است که وکیل کیفری پس از اتمام تحصیلات و دریافت پروانه وکالت دادگستری، به شکل تخصصی در زمینه جرایم کیفری و پرونده‌های جزایی فعالیت کرده و تمرکز خود را به کسب دانش و تجربه در این حوزه اختصاص داده است. با توجه به فعالیت وکیل کیفری در حوزه مرتبط با حقوق افراد، به او وکیل مدافع نیز گفته می‌شود.

وکیل کیفری، همانطور که از نام آن پیدا است، در امور جزایی یا همان جرایم کیفری فعالیت می‌کند. جرایم کیفری براساس تعریف ماده 2 قانون مجازات اسلامی شامل هر فعل یا ترک فعلی است که در قانون به عنوان جرم شناخته شده است. تشخیص جرم بودن یا نبودن یک رفتار، مجازات‌های جرم، تخفیف در میزان مجازات و امثال آن براساس قانون، کار راحتی نبوده و نیازمند کمک گرفتن از بهترین وکیل کیفری در تهران یا شهرهای دیگر است.

بهترین وکیل کیفری در تهران در بیشتر جرایم کیفری مانند قتل، سرقت، شرب خمر، جرایم سایبری و رایانه‌ای، اختلاس، جعل، خیانت در امانت و نظایر آن دارای دانش و تخصص لازم برای قبول وکالت یا مشاوره حقوقی است. برخی از مهم‌ترین حوزه‌ها یا تخصص‌های وکیل کیفری در ادامه بررسی شده است.

وکیل جرایم رایانه‌ ای: وکیل جرایم رایانه­ ای یا وکیل جرایم اینترنتی به وکیل کیفری گفته می­شود که در حوزه جرایم در بستر اینترنت و رایانه فعالیت می‌کند. این وکیل با تمامی قوانین و مقررات سایبری و رویه‌های قضایی آن آشنایی دارد.

وکیل کلاهبرداری: جرایم کلاهبرداری از سطح ساده مانند کلاهبرداری در یک خرید اینترنتی گرفته تا در سطوح پیچیده آن مانند کلاهبرداری شرکتی، یکی از جرایم پیچیده کیفری است که حل آن نیازمند بهترین وکیل کیفری در تهران یا سایر شهرها است که دانش کافی نسبت به جرم کلاهبرداری و قوانین مربوط به آن دارد.

وکیل جرایم پزشکی: تخلفات و جرایم پزشکی از جمله جرایم کیفری تخصصی و پیچیده است که حل آن‌ها نیازمند کمک گرفتن از بهترین وکیل کیفری در تهران و شهرهای دیگر است. این فرد ضمن تسلط کافی بر قوانین حقوقی، دارای تجربه کافی در این زمینه بوده و زوایای تخصصی این جرایم را نیز درک می­کند.

سایر موارد: از دیگر حوزه‌های تخصصی مربوط به بهترین وکیل کیفری در تهران می‌توان به مواد مخدر، روابط نامشروع، جرایم مالکیت فکری و کپی رایت، جرایم ورزشی و امثال آن اشاره کرد.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل کیفری تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل کیفری

اهمیت حضور وکیل در پرونده‌های کیفری

شماره بهترین وکیل کیفری تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل کیفری تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل کیفری تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل کیفری تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.
Call Now Buttonتماس مستقیم