حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل کیفری تهران کار کنید

وکیل کیفری تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل کیفری و وظایف وکیل کیفری و همچنین معرفی بهترین وکیل کیفری تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل کیفری شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

امور کیفری چیست؟ وکیل کیفری چه کارهایی انجام می‌دهد؟

امور کیفری به اموری گفته می‌شود که اصطلاحا متوقف بر نزاع است. شکایت کیفری زمانی مطرح می‌شود که جرمی به وقوع پیوسته باشد یا شخصی تصور کند جرمی انجام شده. جرم، فعل یا ترک فعلی است که به موجب قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. جرم در صورت اثبات با مجازات‌هایی مانند حبس، شلاق، جزای نقدی و… همراه است. به مجموعه اقداماتی که فرد برای احقاق حقوق خود، علیه تضییع کننده حق در مراجع کیفری مطرح می‌کند، پرونده کیفری گفته می شود.

بهترین وکیل کیفری تهران شماره وکیل کیفری در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران شماره وکیل کیفری در تهران

اهمیت حضور وکیل در پرونده‌های کیفری

برخی از جرائم فقط با شکایت شاکی قابل تعقیب و رسیدگی هستند که در قانون به آنها جرائم قابل گذشت می‌گویند. اما اکثر جرائم بدون شکایت شاکی نیز قابل تعقیب کیفری است. این دسته را قانون گذار جرائم غیر قابل گذشت نامگذاری کرده است. برای مطرح کردن شکایت افراد می‌توانند شخصا اقدام کرده یا از وکیل دادگستری مدد بگیرند.

همچنین متهم نیز می‌تواند شخصا از خود دفاع کرده یا با کمک وکیل این مهم را انجام دهد. البته در قانون آیین دادرسی کیفری، برای دفاع از بعضی جرائم حضور وکیل الزامی است. این جرائم در ماده آورده شده است:

در جرائم موضوع بندهای (الف)، (ب)، (پ) و (ت) ماده (۳۰۲) این قانون، جلسه رسیدگی بدون حضور وکیل متهم تشکیل نمی‌شود. چنانچه متهم، خود وکیل معرفی نکند یا وکیل او بدون اعلام عذر موجه در دادگاه حاضر نشود، تعیین وکیل تسخیری الزامی است و چنانچه وکیل تسخیری بدون اعلام عذر موجه در جلسه رسیدگی حاضر نشود، دادگاه ضمن عزل او، وکیل تسخیری دیگری تعیین می‌کند. حق‏ الوکاله وکیل تسخیری از محل اعتبارات قوه قضائیه پرداخت می شود.

جرایم مذکور عبارتند از:

الف- جرائم موجب مجازات سلب حیات

ب- جرائم موجب حبس ابد

پ ـ جرائم موجب مجازات قطع عضو یا جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیش از آن

ت ـ جرائم موجب مجازات تعزیری درجه سه و بالاتر

همچنین در مرحله تخقیقات در دادسرا نیز در جرایم مستلزم مجازات سلب حیات و حبس ابد حضور وکیل دادگستری الزامی است.

اهمیت حضور وکیل متخصص کیفری به خوبی از تاکید قانون قابل تشخیص است. این امور به دلیل حساسیت جامعه به پرهیز از تضییع حق و برقراری عدالت بسیار حائز اهمیت است.

وکیل متخصص تسلط کامل به قوانین مرجع و همچنین قوانین خاص دارد. او با به روز نگاه داشتن اطلاعات خود و همچنین دفاع از پرونده‌های متعدد کیفری تجربه و تبحر کافی در دفاع از پرونده و احقاق حق موکل خویش دارد.

یک وکیل کیفری متخصص ، حتی در فرض مجرم بودن موکل نیز می‌تواند با استفاده از قوانین مناسب در زمان مناسب به هرچه کمتر شدن مجازات موکل یا تبدیل آن به مجازات متناسب‌ به حال مجرم، کمک کند. در واقع هنر وکیل کیفری در دفاع جایی مشخص می‌شود که با دقت و هوش خود بتواند بهترین نتیجه را برای فردی که جرم را انجام داده است به ارمغان آورد.

با توجه به مطالب عنوان شده و به ویژه تاکید قانونگدار به حضور وکیل در دعاوی کیفری اهمیت اخذ وکیل در گرفتن رای مطلوب و نزدیک به عدالت بر کسی پوشیده نیست. استفاده از اطلاعات و مهارت وکیلی که سالها در این زمینه تجربه کسب کرده است به طور قطع در تسریع روند پرونده و احقاق حق تاثیر به سزایی خواهد داشت.

بهترین وکیل کیفری تهرانپارس

موسسه حقیقت گستر بهترین دفتر وکالت تهرانپارس است. جهت ارتباط با بهترین وکیل کیفری تهرانپارس کافیست با این موسسه تماس بگیرید.

مقالات بهترین وکیل کیفری تهران