رسیدگی به انواع پرونده های حقوقی و کیفری تنها توسط یک وکیل پایه یک دادگستری قابل انجام است. اگر در محدوده پاسداران به دنبال یک وکیل خبره هستید، بهترین کار، مراجعه به این مجموعه می باشد که می تواند به شما در پیدا کردن یک وکیل خوب کمک کند. پس بهتر است که در این بخش، برای پیدا کردن بهترین وکیل پایه یک دادگستری در پاسداران با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری چه وظایفی در برابر موکل دارد؟

از وکلایی که به صورت حرفه ای در رشته حقوق تحصیل کرده و فعالیت می کند، وکیل پایه یک دادگستری می باشد. این وکیل به روی گرایش های متنوع تسلط کامل داشته و توانسته در آزمون وکلای دادگستری رتبه قبولی را به دست آورد.

براین اساس، با توجه به انواع وکلایی که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در پاسداران فعالیت می کنند، قطعا پیدا کردن یک وکیل شایسته کار سخت و دشواری به نظر می رسد. به این ترتیب، باید بتوانید ابتدا با وظایف مهمی که این وکیل به عهده دارد آشنا شوید.

در این صورت می توانید از بین صدها وکیل، بهترین آن را پیدا کرده و پرونده خود را بدون نگرانی به دست او واگذار کنید. از جمله مهمترین وظایف این وکیل، به شرح موارد ذکر شده در زیر می باشند:

 • وکیل باید برای ایجاد صلح و آرامش تلاش کند.
 • تنظیم کردن قرارداد مالی و متن وکالت نامه، به صورت دقیق و با در نظر گرفتن رقم دقیق حق الوکاله به عهده وکیل می باشد.
 • ارائه رسید به موکل توسط وکیل برای دریافت هر گونه وجه مالی یا سند از مهمترین وظایف وکیل محسوب می شود.
 • تنظیم لوایح، شکوائیه و دادخواست از وظایفی است که به عهده وکیل می باشد.

اعلام تمامی ابلاغیه های مربوط به پرونده قضایی موکل از جمله رای صادر شده در زمان قانونی، از اهمیت زیادی بهره مند است که به عهده وکیل می باشد.

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری پاسداران

انتخاب کردن بهترین وکیل پایه یک دادگستری در پاسداران نیازمند رعایت اصول و موارد خاصی می باشد. پس با در نظر گرفتن نکات مهمی می توانید به راحتی به انتخاب این وکیل بپردازید. از جمله مهم ترین این موارد شامل نمونه های ذکر شده در زیر هستند:

 1. وکیل باید دارای سابقه کار طولانی، موفق و درخشان باشد.
 2. یک وکیل خبره باید در زمینه های زیادی فعالیت کرده و پرونده های موفق زیادی را به پایان رسانده باشد.
 3. او باید بتواند اطلاعات دقیق و کامل را از پرونده طی بررسی های خود به دست آورد.
 4. حضور در تمامی جلسات برای حفظ حقوق موکل و دفاع از وی از وظایف مهم وکیل محسوب می شود.
 5. وکیل خبره باید همیشه در دسترس باشد تا موکل در هر زمانی بتواند با وی ارتباط برقرار نماید.
 6. تمامی جوانب پرونده باید توسط وکیل مورد بررسی قرار بگیرند.
 7. وکیل باید بهترین راه حل ها را در جهت پیشبرد پرونده به کار ببرد.
 8. وی باید رازدار، امانت دار و با موکل خود صادق باشد.
 9. ارائه مشاوره حضوری و تلفنی باید توسط این وکیل صورت بگیرد.
 10. بهتر است شرایط موکل توسط وکیل در تعیین حق الوکاله درک و در نظر گرفته شود.

کار آموز وکالت با وکیل پایه یک دادگستری چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالات رایجی که اغلب افراد در انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری در پاسداران به دنبال آن هستند، این است که چه تفاوتی میان وکیل پایه یک و کارآموز وکالت وجود دارد. آیا می توان پرونده را به دست یک کارآموز سپرد یا خیر.

در رابطه با این موضوع بهتر است بدانید که نقش وکیل با کارآموز کاملا متفاوت است. وکیل پایه یک در اصل در آزمون وکالت قبول شده و دارای پروانه وکالت رسمی می باشد. اما کارآموز کاملا برعکس بوده و هنوز در آزمون قبول نشده و آن را پشت سر نگذاشته است.

بنابراین به صورت رسمی و قانونی نمی توان به کارآموز پرونده ای سپرد. چرا که اطمینانی از جهت موفقیت پرونده در دست کارآموز وجود ندارد. به صورت کلی، اختیارات یک کارآموز کمتر از وکیل پایه یک دادگستری می باشد.

وکیل پایه یک دادگستری

مزایای انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره های حقوقی یکی از مهمترین مراحل انتخاب بهترین وکیل محسوب می شوند. بنابراین اگر برای انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری در پاسداران با شک و شبهه روبرو هستید، بهتر است بدانید که می توانید با مراجعه به این وکیل از مزایای زیادی بهره مند شوید.

در واقع مشورت کردن با یک وکیل خبره برای پرونده خود، از امتیازات زیادی بهره مند است و خالی از لطف نیست. از جمله مهمترین آن ها می توان به این اشاره کرد که اطلاعات شما در رابطه با جایگاه پرونده ای که در آن قرار گرفته اید، بیشتر می شود و با چالش ها روبرو می شوید.

همچنین مشکلات حقوقی راحت تر حل می شوند. از آنجایی که قوانین روز به روز در حال تغییر و تحول هستند، تنها یک وکیل پایه یک دادگستری خبره از آن ها آگاه است و می تواند به درستی پرونده را هدایت کند.

از مهمترین مزایایی که انتخاب بهترین وکیل به شما می دهد، تندتر شدن روند موفقیت پرونده و به اتمام رسیدن آن می باشد. چرا که این وکیل از تمامی چالش ها و مسیرهای پر پیچ و خم با توجه به موضوع پرونده آگاه بوده و به آن ها تسلط دارد.

همچنین می توانید با مراجعه به این وکیل، تا حد زیادی هزینه های اضافی خود برای بهتر کردن مسیر پرونده را کاهش دهید. به همین دلیل است که مراجعه به یک وکیل خبره و آگاه که سوابق درخشانی در این زمینه داشته باشد، توصیه می گردد.

کلام آخر

برای آنکه بتوانید بهترین وکیل پایه یک را در محدوده پاسداران پیدا کنید که از عملکرد خوبی در انواع مسائل حقوقی بهره مند باشد، می توانید با کارشناسان و مشاورین ما مشورت کنید. آن ها با در نظر گرفتن وظایف، نقش و سوابق هر وکیل، به شما کمک می کنند تا بتوانید پرونده خود را به دست بهترین وکیل پایه یک دادگستری واگذار کنید که به نفع زندگی شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *