09193756168
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل دادگستری تهران

وکیل دادگستری تهران

وکیل پایه یک دادگستری به کسی گفته میشود که در رشته حقوق، فقه یا حوزه تحصیل کرده و توانسته باشد در آزمون کارآموزی کانون وکلا دادگستری قبول شود. این شخص باید دوره کارآموزی وکالت را تحت نظارت کانون وکلای دادگستری سپری کند و در آزمون اختبار کانون وکلا به صورت کتبی و شفاهی قبول شود. پس از این مرحله شخص دارای شرایط دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری از کانون وکلا خواهد بود.

بهترین وکیل پایه یک شرق تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل پایه یک و وظایف وکیل دادگستری و همچنین معرفی بهترین وکیل دادگستری شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل پایه یک دادگستری شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل پایه یک کیست؟ وظایف وکیل دادگستری چیست؟

وکیل کیست؟
در قانون مدنی در تعریف وکالت آمده است: «عقد وکالت، عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید.» شخصی که به دیگری وکالت می‌دهد موکل و شخصی که انجام امر را به عهده می‌گیرد وکیل می‌نامیم. اشخاص می‌توانند در هر امری که خودشان قادر به انجام آن هستند و یا صلاحیت انجام آن را دارد به شخص دیگری وکالت بدهد. البته اموری که اصطلاحا قائم به شخص است قابل توکیل نیست. مانند ادای شهادت، اقرار، سوگند و…..
در بعضی امور مانند شرکت در جلسات دادگاه و دفاع وکیل لزوما باید از وکلای دادگستری که پروانه وکالت را دارا هستند، انتخاب شود ولی در اموری مانند وکالت در طلاق، یا انجام اموری مانند انحصار وراثت یا خرید و فروش خانه و…. می‌توان از افردای که پروانه وکالت ندارند نیز بهره برد.
لزوم استفاده از وکیل
برخلاف تصور عمومی جامعه بهره بردن از وکیل دادگستری فقط مختص دفاع از پرونده‌های حقوقی یا کیفری نیست.
امروزه با توجه به آمار فزاینده جرائم مالی یا کلاهبرداری و یا تخلف از قراردادهای خصوصی و قراردادهای منعقد شده توسط شرکت‌ها لزوم نظارت و کمک گرفتن از وکیل آشنا به امور حقوقی و قراردادها بسیار قابل توجه است.
با کمک گرفتن از وکیل شما می‌توانید با آسودگی خاطر امور حقوقی و قراردادهای خود را منعقد کنید.

وکیل پایه یک دادگستری تهران کسی است که پس از گذراندن دوره لیسانس و پس از کسب مدرک در زمینه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی، در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری تهران که تنها یک بار در سال برگزار می‌شود و رقابتی سخت در آن وجود دارد را پشت سر گذاشته و موفقیت در آن را بدست آورد.

پس از قبولی در آزمون، فرد باید استعلاماتی نظیر گواهی عدم اعتیاد، عدم سوء پیشینه کیفری و … را از پزشکی قانونی و نهاد‌های امنیتی دریافت و ارائه نماید. پس از موفقیت در آزمون و ارائه استعلامات و گواهی‌های خواسته شده فرد به عنوان کارآموز وکالت شناخته می‌شود.

برای اینکه فرد تبدیل به یک وکیل پایه یک دادگستری تهران شود، باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص ، که یه وکیل سرپرست معروف است، به عنوان کارآموز فعالیت کند و با شرکت در جلسات دادرسی در تمام زمینه‌های حقوقی تجربه و اطلاعات کسب نماید. علاوه بر این فرد کارآموز باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا یکبار در هفته برگزار می‌شوند نیز شرکت کند و همچنین در آزمون مهارت‌های کامپیوتری icdl نمره قبولی را کسب نماید.

در مرحله بعدی و پس از گذراندن دوره‌های گفته شده کارآموز باید در آزمونی به نام اختبار شرکت کند. فرد کارآموز می‌بایست در این آزمون، که دارای دو بخش شفاهی و کتبی می‌باشد، نمره قبولی را کسب کند. پس از کسب نمره قبولی در این آزمون فرد در مراسم سوگند یا تحلیف شرکت می‌کند و پس از سوگند یاد کردن به صورت رسمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تهران شناخته خواهد شد.

جهت ارتباط با بهترین وکیل پایه یک دادگستری شرق تهران با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل پایه یک دادگستری تهران شماره وکیل پایه یک در تهران
وکیل پایه یک دادگستری تهران شماره وکیل پایه یک در تهران (2)

ویژگی های یک وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

مشاوره حقوقی دقیق از مهمترین صفات و ویژگی‌های یک وکیل خوب و خبره است، همچنین صداقت و امانتداری از صفات بارز وی است. به این دلیل که موکل در خصوصی ترین موضوعات زندگی خویش، وکیل را محرم اسرار خود می‌داند و به همین سبب وکیل دادگستری باید امانتدار اسرار موکل خود باشد و باید در کمال صداقت با موکل خود برخورد کند.

یک وکیل خوب پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و صحبت های لازم با موکل برای حل مشکل پیش آمده، باید چندین راه حل قانونی را روی میز داشته باشد. همچنین علاوه بر مراجع قضایی ابتدا باید سعی کند موضوع پیش آمده را با مذاکره و لاوی گری به نتیجه برساند.

از دیگر ویژگی‌های وکیل خوب ، تسلط وی بر قوانین موضوعه است. بدین ترتیب که وکیل باید با تمام قوانین آشنایی داشته باشد البته نمی‌توان انتظار داشت که وکیل بر تمامی قوانین تسلط داشته باشد، چرا که امروزه شغل وکالت و رشته حقوق نیز تخصص‌های گوناگونی دارد و هر دانشجوی حقوق با توجه به علاقه خود می‌تواند در یکی از گرایش‌های حقوق به ادامه تحصیل بپردازد، بنابراین در شغل وکالت نیز تخصص گرایی به مثابه یک امر ضروری قلمداد می‌شود. پس نمی‌توان انتظار داشت که یک وکیل دادگستری هم بتواند در تمامی موضوعات به شما کمک کند و باید برای هر پرونده به وکیل دارای تخصص در همان حوزه مراجعه کرد.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین پایه یک تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

شماره بهترین وکیل دادگستری تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل پایه یک تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل پایه دو دادگستریچیست؟

مهم‌ترین تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری در نحوه گرفتن پروانه وکالت آن‌ها است. این گواهی به نوعی مجوز فعالیت وکلا است و به دو صورت مختلف دریافت می‌شود. با این گواهی آن‌ها اجازه حضور در دادسرا، دادگاه و دادگاه تجدید نظر مشاوره حقوقی را به وکیل می ‌دهند. وکلای پایه یک دادگستری می‌توانند در کلیه محاکم حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی به رسیدگی به پرونده‌ های قضایی و پذیرش وکالت اقدام کنند. آن‌ها اجازه دارند به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده در مسائل خانواده و طلاق، امور حقوقی، ثبتی، ملکی و انجام مشاوره حقوقی مسائل مربوط به وکالت فعالیت کند. این در حالیست که وکلای پایه دو یا کارآموزان وکالت صلاحیت به عهده گرفتن برخی پرونده‌ ها را به موجب قانون و مقررات ندارند. این محدودیت، تحت شرایط خاص و با همراهی وکیل پایه یک دادگستری در کنار وکیل پایه دو و امضای یک وکالتنامه توسط دو وکیل قابل رفع است.

وظایف یک وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

طبق ماده ۷۶ آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری که در سال ۱۴۰۰ تصویب شده است، وکیل پایه یک دادگستری وظیفه دارد قبل از طرح دعوا برای موکل خود در تمام مراحل دادرسی، برای ایجاد صلح و سازش میان طرفین پرونده تلاش کند. همچنین باید متن وکالت‌نامه و قرارداد مالی را به طور واضح و با قید رقم دقیق حق‌الوکاله تنظیم کرده و یک نسخه از وکالت‌نامه را در اختیار موکل خود قرار دهد. وکیل پایه یک دادگستری موظف است برای تمام اسنادی که از موکل خود دریافت می‌کند، به او رسید دهد. دریافت هرگونه وجه، مال یا سند علاوه بر مورد توافق شده از موکل ممنوع است. وکیل پایه یک دادگستری موظف است که بعد از انعقاد قرارداد با موکل نسبت به تنظیم دادخواست، شکوائیه و لوایح مرتبط با پرونده حقوقی اقدام کند. همچنین به جز در مواردی که عذر موجه از سمت وکیل وجود داشته باشد، او باید در تمامی جلسات دادگاه و جلسات دادرسی حاضر شده و از پرونده قضایی و موکل خود دفاع کند. وکیل پایه یک دادگستری وظیفه دارد که تمام ابلاغیه‌های مربوط به پرونده قضایی موکل از جمله رای صادره را در موعد زمانی قانونی مشاهده کرده و آن‌ها را به موکل خود اعلام کند.

ویژگی‌های بهترین وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری باید به سراغ وکلایی رفت که ویژگی‌ وکیل خوب را داشته باشند. به عنوان نمونه، دارای سابقه کار و پرونده‌های موفق در زمینه‌های حقوقی باشند. 

حضور موثر وکیل در کنار موکل برای به نتیجه رسیدن پرونده و دریافت اطلاعات کامل و دقیق درباره پرونده مورد نظر توسط وکیل نیز حائز اهمیت است. وکیل باید مدارک و مستندات را به طور کامل برای ارائه به دادگاه آماده کند و در جلسات دادگاه برای دفاع از موکل خود حضور داشته باشد. همچنین کلیه ابلاغیه‌های ارسالی به موکل را اعلام کرده و  تمام جوانب پرونده ارسالی جهت پیشبرد آن را به بهترین نحو بررسی کند. در دسترس بودن وکیل و ارتباط مداوم او با موکل از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل خوب است.

 

آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری طلاق

وکیل پایه یک دادگستری طلاق فردی است که وکالت حقوقی و حقیقی برای پیگیری امور طلاق دارد و نقش او راهنمایی در مورد پیمودن مسیر درست طلاق است. وکیل طلاق معمولا فردی حرفه‌ای است که تمامی قوانین مربوط به طلاق را می‌داند و تجربه بالایی در این زمینه دارد. همچنین به زوجین مشاوره حقوقی میدهد و به عنوان نماینده زوجین می‌تواند در دادگاه حضور پیدا کند؛ به طوریکه نیازی به حضور آناننباشد.

آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری خانواده

آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری خانواده

وکیل پایه یک دادگستری خانواده به صورت تخصصی به اعمال وکالت در دعاوی خانوادگی مانند مهریه، طلاق، نفقه و حضانت فرزندان می‌پردازد. مهم‌ترین وظیفه وکیل خانواده در وهله اول آن است که برای صلح و سازش میان موکل و طرف دعوا تلاش کند و در صورتی که سازش میسر نشد، در درجه دوم به دفاع از موکل خود در حیطه دعوای خانوادگی پرداخته و نتیجه مطلوب را حاصل کند.

آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری زن

آنچه که اشخاص باید در دعاوی کیفری بدانند، این است که در این نوع دعوا حضور وکیل پایه یک دادگستری الزامی است. فرد متهم یا شاکی این حق را دارد که یک وکیل دادگستری زن یا بیش از یک وکیل دادگستری برای دعاوی کیفری خود انتخاب کند. بیشتر پرونده‌های کیفری پس از تحقیقات مقدماتی در دادسرا به همراه کیفرخواست در دادگاه مطرح خواهند شد و بدین جهت، فرد متقاضی می‌تواند هم در مرحله رسیدگی دادسرا وکیل داشته باشد و هم در مرحله‌ای که پرونده کیفری به دادگاه ارجاع داده می‌شود. وکیل خانم وکیل پایه یک دادگستری کیفری در زمینه تمامی دعاوی می‌تواند فعالیت داشته باشد. خانم‌ها معمولا دقت بسیاری در انجام امور مختلف دارند و بدین جهت می‌توانند در زمینه وکالت نیز موفق باشند؛ چراکه این شغل به دقتبالایی نیاز دارد. نکته حائز اهمیت این است که وکلای زن می‌توانند موکل مرد هم داشته باشند و هیچ محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد. وکلای زن به جای داشتن رویکرد غیرمنطقی و تهاجمی، بر تجربهخود تکیه می کنند تا اطمینان حاصل کنند که موکل خود استراتژی دفاعی را دریافت می کنند و به ارائه یک نتیجه مطلوب برای پرونده های کیفری و حقوقی کمک می کند. وکلای زن به صحبت‌های موکلان خود گوش می‌دهند و با فهم خواسته‌ها و نیازهای آنها تا زمانی که پرونده به نتیجه برسد ادامه می‌دهند. به نوعی برای ایجاد یک دفاع موفق، همکاری موثر ضروری است که وکلای زن از این ویژگی برخوردارند. این در حالیست که مردان میل بیولوژیکی برای مقابله دارند و در مورد وضعیت مذاکره زنان عملکرد بهتری داشته باشند. البته این موضوع به معنای عدم تخصص و مهارت وکلای مرد نیست.

هر کدام بسته به پرونده و موقعیت توانایی‌های خاص خود را دارند. به عنوان نمونه زنانمعمولا در پرونده‌های طلاق و مردان معمولا در پرونده‌های قتل موفق‌تر هستند.

اخذ وکیل پایه یک دادگستری از "حقیقت گستر پارسیان"

موسسه هوشمند “حقیقت گستر پارسیان” دارای کادری مجرب از وکلای کارآزموده و پایه یک دادگستری با سال‌ها سابقه‌ درخشان در قبول و انجام کلیه دعاوی حقوقی و کیفری است. این موسسه آماده‌ ارائه‌ انواع خدمات حقوقی به مراجعین است. برای ارتباط با موسسه حقیقت گستر پارسیان می‌توان با شماره تلفن 02191300023 تماس گرفت یا به نشانی اینترنتی https://www.haghgostar.com  مراجعه کرد. این موسسه برای تنظیم اوراق قضایی و قبول دعاوی حقوقی و کیفری، به متقاضیان خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین نیز ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره حضوری نیز می‌توان به نشانی تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی، پلاک۵۳، ساختمان آمیتیس، طبقه پنجم، واحد ۱۸ مراجعه کرد.

مقالات بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

وکیل چک تهران

وکیل چک تهران

اگر برای رسیدگی به چک های برگشتی خود به دنبال یک وکیل حرفه ای هستید که از سابقه درخشانی برخوردار باشد، بهتر است در این

ادامه مطلب »
ولایت-قهری

ولایت قهری

قانون مدنی ایران برای محجورینی که قادر به انجام برخی فعالیت های حقوقی خود نمی‌باشند، راهکارهایی را پیش بینی کرده است. زیرا با آن تدابیر

ادامه مطلب »
Call Now Buttonتماس مستقیم