ملکی | ارث | خانواده | کیفری

با حقیقت گستر هوشمندانه پیروز شوید

حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل دادگستری تهران

وکیل دادگستری تهران

بهترین وکیل پایه یک شرق تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل پایه یک و وظایف وکیل دادگستری و همچنین معرفی بهترین وکیل دادگستری شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل پایه یک دادگستری شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل پایه یک کیست؟ وظایف وکیل دادگستری چیست؟

وکیل کیست؟
در قانون مدنی در تعریف وکالت آمده است: «عقد وکالت، عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید.» شخصی که به دیگری وکالت می‌دهد موکل و شخصی که انجام امر را به عهده می‌گیرد وکیل می‌نامیم. اشخاص می‌توانند در هر امری که خودشان قادر به انجام آن هستند و یا صلاحیت انجام آن را دارد به شخص دیگری وکالت بدهد. البته اموری که اصطلاحا قائم به شخص است قابل توکیل نیست. مانند ادای شهادت، اقرار، سوگند و…..
در بعضی امور مانند شرکت در جلسات دادگاه و دفاع وکیل لزوما باید از وکلای دادگستری که پروانه وکالت را دارا هستند، انتخاب شود ولی در اموری مانند وکالت در طلاق، یا انجام اموری مانند انحصار وراثت یا خرید و فروش خانه و…. می‌توان از افردای که پروانه وکالت ندارند نیز بهره برد.
لزوم استفاده از وکیل
برخلاف تصور عمومی جامعه بهره بردن از وکیل دادگستری فقط مختص دفاع از پرونده‌های حقوقی یا کیفری نیست.
امروزه با توجه به آمار فزاینده جرائم مالی یا کلاهبرداری و یا تخلف از قراردادهای خصوصی و قراردادهای منعقد شده توسط شرکت‌ها لزوم نظارت و کمک گرفتن از وکیل آشنا به امور حقوقی و قراردادها بسیار قابل توجه است.
با کمک گرفتن از وکیل شما می‌توانید با آسودگی خاطر امور حقوقی و قراردادهای خود را منعقد کنید.

وکیل پایه یک دادگستری تهران کسی است که پس از گذراندن دوره لیسانس و پس از کسب مدرک در زمینه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی، در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری تهران که تنها یک بار در سال برگزار می‌شود و رقابتی سخت در آن وجود دارد را پشت سر گذاشته و موفقیت در آن را بدست آورد.

پس از قبولی در آزمون، فرد باید استعلاماتی نظیر گواهی عدم اعتیاد، عدم سوء پیشینه کیفری و … را از پزشکی قانونی و نهاد‌های امنیتی دریافت و ارائه نماید. پس از موفقیت در آزمون و ارائه استعلامات و گواهی‌های خواسته شده فرد به عنوان کارآموز وکالت شناخته می‌شود.

برای اینکه فرد تبدیل به یک وکیل پایه یک دادگستری تهران شود، باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص ، که یه وکیل سرپرست معروف است، به عنوان کارآموز فعالیت کند و با شرکت در جلسات دادرسی در تمام زمینه‌های حقوقی تجربه و اطلاعات کسب نماید. علاوه بر این فرد کارآموز باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا یکبار در هفته برگزار می‌شوند نیز شرکت کند و همچنین در آزمون مهارت‌های کامپیوتری icdl نمره قبولی را کسب نماید.

در مرحله بعدی و پس از گذراندن دوره‌های گفته شده کارآموز باید در آزمونی به نام اختبار شرکت کند. فرد کارآموز می‌بایست در این آزمون، که دارای دو بخش شفاهی و کتبی می‌باشد، نمره قبولی را کسب کند. پس از کسب نمره قبولی در این آزمون فرد در مراسم سوگند یا تحلیف شرکت می‌کند و پس از سوگند یاد کردن به صورت رسمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تهران شناخته خواهد شد.

جهت ارتباط با بهترین وکیل پایه یک دادگستری شرق تهران با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل پایه یک دادگستری تهران شماره وکیل پایه یک در تهران
وکیل پایه یک دادگستری تهران شماره وکیل پایه یک در تهران (2)

ویژگی های یک وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

مشاوره حقوقی دقیق از مهمترین صفات و ویژگی‌های یک وکیل خوب و خبره است، همچنین صداقت و امانتداری از صفات بارز وی است. به این دلیل که موکل در خصوصی ترین موضوعات زندگی خویش، وکیل را محرم اسرار خود می‌داند و به همین سبب وکیل دادگستری باید امانتدار اسرار موکل خود باشد و باید در کمال صداقت با موکل خود برخورد کند.

یک وکیل خوب پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و صحبت های لازم با موکل برای حل مشکل پیش آمده، باید چندین راه حل قانونی را روی میز داشته باشد. همچنین علاوه بر مراجع قضایی ابتدا باید سعی کند موضوع پیش آمده را با مذاکره و لاوی گری به نتیجه برساند.

از دیگر ویژگی‌های وکیل خوب ، تسلط وی بر قوانین موضوعه است. بدین ترتیب که وکیل باید با تمام قوانین آشنایی داشته باشد البته نمی‌توان انتظار داشت که وکیل بر تمامی قوانین تسلط داشته باشد، چرا که امروزه شغل وکالت و رشته حقوق نیز تخصص‌های گوناگونی دارد و هر دانشجوی حقوق با توجه به علاقه خود می‌تواند در یکی از گرایش‌های حقوق به ادامه تحصیل بپردازد، بنابراین در شغل وکالت نیز تخصص گرایی به مثابه یک امر ضروری قلمداد می‌شود. پس نمی‌توان انتظار داشت که یک وکیل دادگستری هم بتواند در تمامی موضوعات به شما کمک کند و باید برای هر پرونده به وکیل دارای تخصص در همان حوزه مراجعه کرد.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین پایه یک تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

شماره بهترین وکیل دادگستری تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل پایه یک تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

ولایت-قهری

ولایت قهری

قانون مدنی ایران برای محجورینی که قادر به انجام برخی فعالیت های حقوقی خود نمی‌باشند، راهکارهایی را پیش بینی کرده است. زیرا با آن تدابیر

ادامه مطلب »
شرایط-آزمون-وکالت

شرایط آزمون وکالت

شما بارها با عبارت وکیل پایه یک دادگستری مواجه شده‌اید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که وکیل پایه یک دادگستری کیست؟ آیا انواع دیگر

ادامه مطلب »
Call Now Buttonتماس مستقیم