۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸✆
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل سرقفلی تهران کار کنید

5/5

وکیل سرقفلی تهران

بهترین وکیل سرقفلی شرق تهران کجاست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل سرقفلی نامه و وظایف وکیل سرقفلی و همچنین معرفی بهترین وکیل سرقفلی شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

برای دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل سرقفلی شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل وصیت نامه کیست؟ وظایف وکیل وصیت نامه چیست؟

ممکن است برای افراد مشکلاتی پیش آمده باشد که نیاز به وکیل سرقفلی داشته باشند.  ابتدا برای تعریف وکیل سرقفلی نیازمند دانستن مفاهیم مرتبط با حق سرقفلی می‌باشیم.
سر قفلی در گذشته مروبط به روابط موجر و مستاجر بود که آن را با نامی تحت عنوان “حق کسب و پیشه” می‌شناختند. سرقفلی حقیقی است که قانونگذار برای مستاجران مکانهای تجاری در نظر گرفته بود تا از آنها به‌طور ویژه حمایت کرده باشد. سرقفلی تنها برای اماکن تجاری تعریف می‌شود و برای اماکن مسکونی این تعریف وجود ندارد.
تعریف سرقفلی با مثال: شخصی یک مغازه متروکه را از مالکی اجاره می کند و در آن کسب و کاری راه اندازی می‌کند که با تلاش وی مغازه به شهرت می رسد. حال اگر مالک بعد از اتمام قرارداد فرد را از مغازه بیرون بیندازد در واقع از شهرت و اعتبار آن شخص برای مغازه سوءاستفاده کرده است.  بنابراین حق سرقفلی تنها برای اماکن تجاری تعریف می‌شود. چرا که اماکن مسکونی به واسطه زندگی کردن فرد در آن شخص به ارزش و اعتبارش چیزی افزوده نخواهد شد.

قانونگذار در سال ۱۳۵۶ قانونی برای حق کسب و پیشه و تجارت در نظر گرفت که در سال ۱۳۷۶ قانون مذکور به قانون سرقفلی فعلی تغییر یافت. بنابراین اگر قرارداد اجاره پیش از سال ۱۳۷۶ منعقد شده باشد باید به قانون سال ۱۳۵۶ رجوع نمود.

تفاوت میان سرقفلی و حق کسب و پیشه :

  1. سرقفلی برخلاف حق کسب و پیشه به طور خودکار قرارداد اجاره را تمدید نمی‌کند. پس بعد از اتمام مدت قرارداد زمانی که مستاجر با مالک به توافق نرسد ملک باید تخلیه شود.
  2. سرقفلی برخلاف حق کسب و پیشه به شکل خودکار ایجاد نمی‌شود. بنابراین می‌بایست هنگام عقد قرارداد، مالک و مستاجر با یکدیگر به توافق برسند و اگر عدم توافق در هنگام عقد قرارداد رخ دهد، مستاجر هنگام تخلیه نمی تواند ادعایی داشته باشد.
  3. حق کسب و پیشه مختص به مستاجر می باشد و آن را با سند رسمی میتوان انتقال داد اما برای سرقفلی این امکان وجود ندارد و با قرارداد عادی قابل انتقال می باشد.
  4. سرقفلی متعلق به محل کسب می باشد اما حق کسب و پیشه به کاسب مرتبط می باشد.
حق-کسب-پیشه-چیست
آدرس-بهترین-وکیل-سرقفلی-تهران-شماره-بهترین-وکیل-سرقفلی-در-تهران

انواع سرقفلی

سرقفلی انواعی دارد سرقفلی واقعی و سرقفلی مجازی؛
سرقفلی واقعی: حق سرقفلی به نوع کسب و کار مرتبط نمی‌باشد و به استعداد و امکانات محل کسب ارتباط دارد. سرقفلی مغازه مبنای قراردادی دارد یعنی سرقفلی امتیازی می باشد که موجر زمان عقد اجاره به مستاجر می دهد و در قبال آن مبلغی دریافت می نماید. یعنی قیمت آن امتیاز است که قبل از عقد اجاره وجود داشته و به مستاجر واگذار شده است و به این مستاجر، مالک سرقفلی می‌گویند.  از جمله عوامل تعیین کننده میزان سرقفلی واقعی محل ملک، نوع ، مساحت، گنجایش و امکاناتی از جمله برق آب و تلفن می باشد.
سرقفلی مجازی:  نام دیگر سرقفلی مجازی حق کسب و پیشه می‌باشد. حق کسب و پیشه به تلاش ، موفقیت و شهرت مغازه‌دار ارتباط دارد و به میزان درآمد حاصل شده از کسب با توجه به میزان سرمایه گذاری دخیل می باشد. 

حال می‌خواهیم بدانیم اگر فردی در حق سرقفلی خویش به مشکل حقوقی برخورد باید به چه شخصی مراجعه کند؟ وکیل سرقفلی کیست؟ وظایف وکیل سرقفلی چه می‌باشد؟
در این مقاله به تمامی این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.
برای مشکلات مرتبط به سرقفلی باید به سراغ وکیل دادگستری برویم که تخصص اصلی او در زمینه وکالت پرونده‌های مرتبط به سرقفلی و حق سرقفلی است.
وکیل سرقفلی دانش و مهارت بسیاری در حل و فصل پرونده های مرتبط با سرقفلی دارد و بهتر از هر فرد دیگری می تواند به اشخاصی که در زمینه سرقفلی مشکل دارند مشاوره حقوقی ارائه دهد. بنابراین افراد با انتخاب وکیل سرقفلی می توانند از دانش حقوقی ایشان در زمینه کسب و کارشان اطلاعات به دست بیاورند و در صورت ضرورت نیز، پرونده‌شان را به وکیل سرقفلی بسپارند.
وکیل سرقفلی به دلیل آشنایی با رویه های قضایی و قوانین مربوط به حق سرقفلی و حق کسب و پیشه می تواند بهترین انتخاب افراد برای سپردن پرونده شان باشد. یکی دیگر از مزایای اختیار کردن وکیل سرقفلی صرفه‌جویی در اتلاف وقت می‌باشد. از آنجایی که اکثر کسانی که با مشکلات سرقفلی رو به رو می‌شوند از تجار و کاسب ها می‌باشند بنابراین از کمبود وقت برخوردار هستند. پس با سپردن پرونده سرقفلی به شخص با تجربه و متبحر می‌توانند در وقتشان صرفه‌جویی نمایند. همچنین وکیل سرقفلی به دلیل تجربه و شناختی که از قوانین مرتبط با سرقفلی دارد می‌تواند در مدت زمان کوتاه تری به نتایج مطلوبی برسد. با اختیار کردن وکیل سرقفلی می توانند به راحتی به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند و از بابت پیگیری پرونده حقوقی شان اطمینان حاصل فرمایند.

چرا باید از وکیل سرقفلی موسسه حقیقت گستر مشاوره بگیرم؟

در موسسه حقیقت گستر به دلیل در اختیار داشتن دپارتمان مخصوص امور ملکی و در اختیار داشتن وکیل سرقفلی متخصص می‌تواند بهترین انتخاب افراد برای سپردن پرونده سرقفلی‌اشان باشد.
موسسه حقیقت گستر از بهترین موسسه حقوقی های واقع در شرق تهران می‌باشد که سابقه درخشانی در پرونده های ملکی و سرقفلی دارد.

شماره بهترین وکیل سرقفلی تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل سرقفلی تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۳ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل سرقفلی تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل سرقفلی تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۴ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل سرقفلی تهران

Call Now Buttonتماس مستقیم