وکیل ملکی

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی

برای دریافت مشاوره از وکیل ملکی در تهران تماس بگیرید

 

با وکیل ملک و دعاوی ملکی بیشتر آشنا شویم:

 

دعاوی و وکلای ملک تهران real estate lawyer tehran
تفاوت وکیل ملکی تهران با سایر وکلا

 

در ابتدا بگوییم لزوم دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست و چرا باید با دعاوی ملکی بیشتر آشنا شویم. پاسخ بسیار ساده است. هزینه بالای ملک! مسکن و املاک یکی از بخش‌های اساسی سرمایه گذاری مردم ایران محسوب می‌شود. گراف نیست که بگوییم؛ خرید مسکن و املاک برای بخش اعظمی‌ از مردم، همچون آرزو و رویایی ارزشمند محسوب می‌شود. در صورتی که در اکثر کشورهای توسعه یافته؛ موضوع مسکن به این حد دارای حساسیت برای آحاد جامعه نبوده و نمی‌توان از آن به عنوان دغدغه همیشگی مردم این کشورها نام برد.
خوب یا بد؛ مشکلات اقتصادی و مدیریتی، زمینه ساز حساسیت در بخش مسکن و املاک شده است. از این رو؛ شناخت و آگاهی نسبت به نکات حقوقی و مناسبات قانونی بخش خرید و فروش و معامله املاک دارای اهمیت ویژه ای می‌باشد.
پرونده‌های زیادی در خصوص دعاوی ملکی در مراجع قضائی جاری می‌باشد که از ابعاد مختلف قانونی، طرفین دعوی را دچار مشکلات و مخاطرات معمول نموده است. عموم پرونده‌های مربوط به دعاوی ملکی؛ به دلیل سهل انگاری و سودجویی اشخاص به وجود آمده است. در نتیجه اگر با دعاوی ملکی آشنا نباشیم و از وکیل ملک مشاوره دریافت نکنیم، پشیمانی به سراغمان می آید.

 

بر همین اساس موسسه حقیقت گستر اقدام به تهیه مقاله ای آموزشی جهت آشنایی شما با وکلای ملکی و تفاپت آنها با سایر وکلا و معرفی انواع دعاوی ملکی و همچنین طبقه بندی این مبحث نموده است که خدمت شما عزیزان ارائه می‌نماییم.

 

از دیگر مقالات مفید ما مقاله وکیل پایه یک دادگستری و انواع شرکت هست که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

 

در ابتدا می پردزیم به تفاوت وکیل ملکی با سایر وکلا:

 

آیا وکیل ملکی با سایر وکلا تفاوتی دارد؟

 

در واقع تمام وکلا پروانه و مجوز فعالیت مشابهی را از مراجع ذی صلاح دریافت می کنند. لاکن وکیلی که بیشترین تجربه و فعالیت را در حوزه ی امور ملکی داشته است، و نسبت به سایر وکلا در این زمینه تخصص و مهارت بیشتری دارد را، اصطلاحا وکیل ملکی می نامند. و از سایر وکلا با تخصص های دیگری تمیز داده می شود. وکیل ملکی در در امور تعارضات سندی، در مالکیت، ثبت املاک قولنامه ای، الزام به تنظیم سند رسمی، مالکیت معارض و… مهارت و تخصص دارد.

 

 

بهترین زمان تماس با وکیل ملک چه زمانی است؟

 

اگر افراد جهت انجام معاملات ملکی از وکیل متخصص بهره بگیرند و قبل از معاملات خود مشاوره حقوقی در زمینه ملک دریافت کنند، از بروز مشکلات و اختلافات ملکی و همچنین ایجاد دعاوی ملکی، جلوگیری خواهند نمود. و به تبع آن فرد، از ضررهای احتمالی بسیاری جلوگیری می شود. چنانچه متعاملین مجبور به طرح دعوی حقوقی شدند قطعا با توجه به اهمیت این پرونده ها، استفاده از وکیل متخصص ملکی بسیار حائز اهمیت می باشد، تا طرفین بتوانند به خوبی از حقوق خود دفاع کنند و به حق خویش برسند.

برای تماس با بهترین وکلای ملکی تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

 

تصویر مربوط به متن

وکیل ملکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

با توجه به اهمیت دعاوی ملکی، تشخیص بهترین وکیل ملکی برای طرفین دعوا که نیاز به وکیل دادگستری دارند، بسیار مهم می باشد. قطعا جهت احراز وکیل خوب در این دعاوی بررسی مواردی از جمله تخصص وکیل، تجربه در زمینه پرونده های ملکی و مطالعه لازم در این زمینه لازم می باشد. همچنین کار تیمی وکیل در پرونده های ملکی در حصول نتیجه مطلوب و احقاق حق موکل تاثیر بسیاری دارد.

از آنجایی که پرونده های ملکی از جمله پرونده های سنگین و تخصصی در دادگستری می باشند، کار تیمی وکلای ملکی در این زمینه باعث انجام دقیق تر پرونده توسط تیم وکلای ملکی می گردد و هیچ موضوعی در پرونده مغفول نمی ماند. همچنین این عمر باعث می شود روند پرونده و دفاع به بهترین نحو ممکن پیش برود. لذا جهت انجام پرونده های ملکی، انتخاب وکیل ملکی خوب و همکاری با تیم وکلای ملکی با تجربه بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

 

انواع دعاوی ملکی:

 

حال که با وکیل ملکی و اهمیت دریافت مشاوره از آن آشنا شدیم به انواع دعاوی ملکی می پردازیم:

 

توجه داشته باشید که؛ تقسیم بندی دعاوی ملکی بر اساس شاخص‌های مختلفی که در باب دعوی ملکی مورد نظر موثر می‌باشند، انجام می‌شود ولی اساسی ترین تقسیم بندی در این حوزه، انواع دعاوی ملکی را این چنین تشریح می‌سازد:

1. دعاوی ملکی حقوقی:

یکی از انواع دعاوی ملکی که حجم زیادی از پرونده‌های حقوقی دادگاه‌ها را تشکیل داده است؛ دعاوی ملکی حقوقی می‌باشد. برای کلیه دعاوی حقوقی ملکی قانونگذار پیشبینی قانونی داشته است و در همه شرایط مربوط به دعاوی ملکی حقوقی؛ قضات با عنایت به قانون و تجزیه و تحلیل خود از پرونده پیش رو، نسبت به قضاوت اقدام می‌نمایند. اگر این موارد برایتان پیش آمده پیشنهاد می کنیم حتما با یک وکیل ملکی تماس بگیرید.

 

مقاله مربوط به دعاوی ملک و وکلای ملکی تهران real estate lawyer tehran
دعاوی ملکی حقوقی

 

اگر بخواهیم مهم ترین موارد دعاوی ملکی حقوقی را اذعان داشته باشیم، می‌توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • در خصوص الزام به فک رهن و سندهای ضمان
 • یدر خصوص الزام تنظیم سند رسمی‌برای املاک مربوطه
 • دعاوی مربوط به الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان‌هایی که دارای واحد‌های مستقل و چند گانه می‌باشند.
 • دعاوی مربوط به الزام به دریافت پایان کار برای ساختمان‌هایی که اقدامات ساخت و ساز در مورد آنها به طور کامل پایان یافته است و به وسیله کارشناس به تایید رسیده است.
 • در خصوص ابطال قرارداد برای مواردی که مشکلاتی در مفاد قرارداد منعقد شده موجود می‌باشد.
 • دریافت و درخواست مطالبه‌‌ی اجرت المثل
 • موضوع فسخ قراردادهایی که از منظر قانونی دارای نقص هستند.
 • تعدیل( افزایش یا کاهش) میزان اجاره بها بر اساس عرف جامعه.
 • دعاوی مربوط به درخواست و مطالبه سرقفلی و در اختیار داشتن حق کسب و پیشه
 • موضوع تخلیه‌‌ی اماکن تجاری که مشمول مواد قانونی مختص به خود گشته اند،
 • دعاوی مربوط به تجویز انتقال منافع از شخصی به شخص دیگر.
 • سایر دعاوی ملکی حقوقی.

کلیت دعاوی حقوقی مربوط به عدم شناخت قوانین و مقررات و یا سهل انگاری اشخاص صورت می‌پذیرد و بحث ارتکاب جرم مطرح نمی‌باشد.

اگر در فهم هر بخش از مطالب دچار مشکل شدید می توانید با وکلای ملکی ما در تهران تماس بگیرید.

 

2. دعاوی ملکی کیفری:

ماهیت دعاوی کیفری در رابطه با ارتکاب جرم توسط اشخاص می‌باشد و بحث‌هایی همچون؛ عدم شناخت از قانون و مقررات، سهل انگاری و کم توجهی، اشتباهات سهوی و … در این خصوص دخیل نمی‌باشد. در واقع زمانی که اشخاص در زمینه مسکن و املاک مرتکب جرمی‌می‌شوند؛ پرونده‌های کیفری با شکایت مدعی العموم یا شاکیان خصوصی شکل می‌گیرد. کلیت دعاوی کیفری ملکی به موجب سودجویی و کلاه برداری مجرمان می‌باشد. وکلای ملکی در این موضوع نقش بسزایی دارند. یک وکیل ملکی خوب در این موارد نقش بسزایی ایفا می کند.

موارد مهمی‌که شامل دسته بندی دعاوی کیفری ملکی می‌شوند عبارتند از:

 • جرم جعل کردن اسناد ملکی به منظور فریب و کلاه برداری دیگران
 • ارتکاب جرم کلاه برداری در حوزه خرید و فروش و معاملات املاک و مسکن
 • خیانت در امانت به عنوان یک دعوی کیفری در حوزه املاک محسوب می‌شود.
 • فروش غیر قانونی اموال اشخاص به یک یا چند شاخص دیگر
 • جرم انتقال دادن منافع ملک غیر به اشخاص دیگر یا خود
 • زد و بند در خصوص خرید و فروش‌ها و معاملات دولتی و ارتکاب فساد در این حوزه
 • جرم استفاده کردن از سند جعلی در رابطه با معاملات ملکی
 • تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از دستگاه‌های ذی ربط
 • خرید و فروش و معامله معارض
 • اقدام به خرد کردن املاک و ارتکاب جرم ورود غیر مجاز به ملک سایرین.

مراجع رسیدگی به دعاوی کیفری بر اساس قانون به جرایم مذکور رسیدگی کرده و احکام لازم را صادر می‌نمایند.

 

راه ارتباطی با بهترین وکیل ملک تهران و اطلاع از دعاوی ملکی تهران
دعاوی ملکی کیفری

 

در میانه متن شایان ذکر است همانطور که ملاحظه کردید مطالب سخت و تخصصی است. پس پیشنهاد میکنیم با وکلای ملکی در تهران تماس بگیرید.

 

3.دعاوی ملکی ثبتی:

به طور کلی نمی‌توان دعاوی ثبتی حوزه املاک را جدا از دعاوی حقوقی این حوزه دانست ولی به دلیل اهمیت و تعدد دعاوی ثبتی ملکی؛ موسسه حقیقت گستر این دعاوی را در دسته بندی جداگانه لحاظ کرده است.

ماهیت و کلیت دعاوی ثبتی ملکی مربوط به فعالیت‌های حوزه ثبت اسناد و املاک می‌باشد.

پرونده‌های زیادی در خصوص دعاوی ثبتی ملکی در محاکم قضایی مطرح می‌باشد که اگر بخواهیم به تعدادی از آنها اشاره داشته باشیم، موارد ذیل را می‌توانیم عنوان نماییم :

 • ابطال شدن سند رسمی‌به دلایل گوناگون
 • دعوی ثبت در خصوص ابطال شدن اجرائیه‌‌ی ثبتی برای املاک مربوطه
 • در خصوص ابطال شدن سند مالکیت معارض
 • در خصوص ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمسیون‌های گوناگون ثبتی
 • ابطال شدن نظریه ای که هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور ارائه کرده است.
 • افراز ملک
 • اجرای ثبت
 • توقیف عملیات اجرایی در مراحل مختلف کار و بسیاری موارد دیگر.

به طور کلی این مشکلات هنگامی‌ مطرح می‌باشد که پس از خرید و یا انتقال سند، یا در زمان خرید و بررسی سند، ایرادی در مفاد سند و یا روند کار به وجود می‌آید.

در موارد متعددی دعاوی ثبتی ملکی به علت‌های مختلف که ناشی از سهل انگاری و شتاب زدگی مالک به منظور خرید و فروش ملک می‌باشد، حاصل می‌شود و مشکلات و خسارت‌های زیادی را برای طرفین مرتبط با ملک مربوطه به وجود می‌آورد. بنابراین توصیه می‌شود که در خصوص ابعاد حقوقی معاملات ملکی و شرایط مرتبط با موضوع ملک و املاک؛ از تجارب متخصصان علم حقوق و صاحب نظران متعهد و مجرب حوزه املاک استفاده نمایید تا از بروز مشکلات و دعاوی ملکی احتمالی جلوگیری به عمل آورده شود.

 

برای فهم بهتر موضوع با وکلای ملکی ما در تهران تماس بگیرید.

 

تصویر مربوط به متن

 

اختلافات ملکی:

 

کارشناسان امور حقوقی و قضایی به ۴ سوال رایج حقوقی درباره مسائل مربوط به آپارتمان‌نشینی پاسخ دادند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، با افزایش میزان آپارتمان‌نشینی در کشور،مسائل مربوط به این نحوه سکونت نیز روز به روز گسترده‌تر و متعددتر می‌شود و از این بابت آگاهی از نحوه برخورد درست حقوقی و قانونی با این مسائل برای ساکنان و شهروندان این واحدهای مسکونی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران از نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، هم‌اکنون حدود ۲۵ میلیون و۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور وجود دارد که از این تعداد نزدیک به ۲ میلیون و۶۰۰ هزار واحد خالی از سکنه است؛ بنابراین از مجموع این تعداد واحد مسکونی در کل ۲۲ میلیون و۸۰۰ هزار واحد مورد سکونت افراد و خانوارها قرار دارد. در حال حاضر ۳۹ درصد از واحدهای مسکونی کل کشور معادل حدود ۹ میلیون واحد مسکونی،آپارتمانی و مابقی واحدهای مسکونی معمولی یا غیرآپارتمانی هستند.

این در حالی است که هم اکنون عمده واحدهای مسکونی در کلان‌شهرها به خصوص شهر تهران را آپارتمان‌های مسکونی تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه بخش قابل‌توجهی از دعاوی ملکی مطرح در دادگاه‌ها مربوط به مشکلات پیش آمده میان ساکنان یا مالکان آپارتمان‌های مسکونی است. موضوعاتی که شاید اگر هر یک از طرفین دعوا نسبت به ماهیت و نحوه برخورد با آنها اطلاع داشتند هیچ‌گاه ایجاد نمی‌شد.

در حال حاضر عدم اطلاع مالکان و ساکنان ساختمان‌ها از برخی ضوابط حقوقی و قضایی در برخورد با مسائلی که در آپارتمان‌ها ایجاد می‌شود منجر به بروز عمده اختلافات در میان آپارتمان‌نشینان است. در این میان برخی مسائل مربوط به سکونت در آپارتمان‌ها بیش از سایر موضوعات رایج است؛ از میان تمام این موضوعات ۴ سوال عمده از کارشناسان امور قضایی و حقوقدانان مورد پرسش قرار گرفته است که از سوی این حقوقدانان پاسخ داده شده است. هر چند عمده این سوالات در ارتباط با سکونت در آپارتمان‌های مسکونی است اما ممکن است برخی از آنها به سایر واحدهای مسکونی غیرآپارتمانی نیز قابلیت تعمیم داشته باشد.

 

یک وکیل ملکی خوب می تواند در این زمینه کمک بسیاری به شما بکند.

نحوه برخورد با مشکلات مربوط به پارکینگ:

موضوع پارکینگ در آپارتمان‌های مسکونی یکی از رایج‌ترین موضوعاتی است که ممکن است عامل و منشاء بروز اختلاف میان ساکنان آپارتمان‌های مسکونی باشد؛‌طوری‌که در بسیاری موارد می‌تواند منجر به بروز مشکلات و اختلافات حادی میان ساکنان شود. یکی از سوالات رایج در ارتباط با نحوه تصرف پارکینگ‌ها مربوط به ساختمان‌هایی است که در آنها بخشی از واحدها (معمولا نیمی از آنها) دارای پارکینگ بوده و بخشی دیگر(نیم دیگر) فاقد پارکینگ در سند مالکیت خود هستند.

همین موضوع در بسیاری موارد به انحاء مختلف باعث بروز اختلافاتی بین ساکنان می‌شود؛ به عنوان مثال در مواردی مشاهده شده است که واحدهای فاقد پارکینگ با این ادعا که بخشی از فضای پارکینگ به عنوان فضای مشاع ساختمان متعلق به آنها است اقدام به قرار دادن وسایل یا ایجاد تغییراتی در آن فضا کرده‌اند. کارشناسان حقوقی در این باره می‌گویند:

طبق قانون اساسی و مدنی هیچ‌کس نمی‌تواند اعمال خود را به‌گونه‌ای انجام دهد که منجر به ضرر و زیان دیگران شود؛ به این ترتیب تنها واحدهایی که در سند مالکیت آنها مالکیت بر پارکینگ مشخص آمده است حق استفاده و تصرف فضای پارکینگ را دارند و سایر مالکان بر مبنای قانون چنین حقی ندارند؛ بنابراین در صورت مشاهده چنین مزاحمت‌هایی، مالکان پارکینگ می‌توانند با طرح شکایت در دادگاه نسبت به رفع مزاحمت و برخورد با افراد خاطی اقدام کنند.

 

با دریافت مشاوره از وکیل ملکی در تهران با ما تماس بگیرید.

 

مخالفت یک‌طرفه با نوسازی ساختمان:

موضوع اختلاف بر سر نوسازی ساختمان‌های فرسوده وقدیمی میان مالکان واحدهای مسکونی و آپارتمانی از دیگر اختلافاتی است که این روزها و حتی در سال‌های قبل دعاوی بسیار زیادی را ایجاد کرده است. در بسیاری موارد دیده می‌شود به علت قدمت و کلنگی بودن آپارتمان، برخی مالکان تصمیم به نوسازی آپارتمان گرفته اما برخی دیگر با تخریب و نوسازی مخالفت می‌کنند؛ حقوقدانان در این‌باره می‌گویند: طبق قانون تملک آپارتمان‌ها در صورتی که بنا به تشخیص کارشناس رسمی دادگستری، بنا و ساختمان فرسوده باشد و موجب تهدید جانی و مالی برای مالکان و ساکنان ساختمان شود، در صورت مخالفت برخی مالکان، سایرین می‌توانند از دادگاه مجوز تخریب و بازسازی بنا را اخذ کنند ولی اجازه فروش ملک را دادگاه نمی‌تواند صادر کند.

 

برای مشاهده شماره تماس وکیل ملکی در تهران کافیست آیکون تماس با ما را لمس کنید.

اختلاف بر سر فضای مشاع ساختمان:

در بسیاری از مسائلی که در آپارتمان‌های مسکونی بروز می‌کند مشاهده می‌شود میان مدیر ساختمان و مالک یا ساکن آپارتمان درباره نحوه تعیین مشاعات ساختمان اختلاف ایجاد می‌شود؛ به این معنا که مدیر ساختمان از بروز تغییراتی در خارج از واحد مسکونی با این توجیه که مالک حق تصرف در فضای مشاع بدون کسب اجازه از مدیر ساختمان را ندارد برای مالکان ایجاد محدودیت می‌کند؛ یکی از این محدودیت‌ها مخالفت برخی مدیران ساختمان برای نصب حفاظ‌های آهنی مقابل درب ورودی واحدهای مسکونی در ساختمان‌های آپارتمانی است.

براساس قانون تملک آپارتمان‌ها هرگونه تصرف در قسمت‌های مشاع ساختمان باید با اجازه مدیر ساختمان یا مالکان ساختمان باشد اما حفاظ جزو مشاعات ساختمان نیست و به دلیل حفظ اموال و امنیت جانی ساکنان ضروری است؛ پس در مواردی که مشکلی با این مضمون ایجاد می‌شود مالکان می‌توانند از شورای حل اختلاف محل،نسبت به جلب نظر کارشناس برای تایید ضرورت حفاظ و عدم ایجاد ضرر برای سایر مالکان مشاعی اقدام و سپس به نصب آن اقدام کنند.

 

در این موضوع پیشنهاد می کنیم از وکیل ملک متخصص مشاوره بگیرید.

 

شرایط تغییر مالکیت مسکن:

در بسیاری موارد این سوال ایجاد می‌شود که آیا در صورت تغییر مالکیت یک ملک لازم است که این تغییر به نهادهایی همچون شهرداری،ادارات دارایی، آب، برق، گاز و… اطلاع‌رسانی شود؟ کارشناسان حقوقی می‌گویند: با توجه به اینکه طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و بخشنامه‌های سازمان ثبت اسناد و قانون مالیات‌های مستقیم به منظور انتقال املاک باید استعلام ثبتی و شهرداری و دارایی به‌عمل آید بنابراین به این ادارات تغییر مالکیت رسمی ملک اعلام می‌شود اما اعلام به سایر ادارات نیاز نیست.

کارشناسان امور قضایی و حقوقدانان به مالکان و ساکنان واحدهای مسکونی به خصوص آپارتمان‌های مسکونی توصیه می‌کنند در صورت بروز هرگونه ابهام یا اختلاف با سایر مالکان یا ساکنان،ابتدا از طریق مطالعه یا مشاوره با کارشناسان دادگستری و وکلا نسبت به کسب اطلاع از ماهیت اختلاف پیش آمده و نحوه حل و فصل آن اقدام و تا حد امکان از انتقال اختلافات به مراجع قضایی خودداری کنند.

 

چرا پرونده خود را به وکلای ملکی موسسه حقیقت گستر ارجاع دهم؟

 

این موسسه توسط افرادی متبحر و توانمند، در زمینه ی حقوق از جمله اساتید دانشگاه – وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین و کارشناسان حرفه ای حقوق تاسیس گردیده است. با ارجاع پرونده خود به این موسسه می توانید مطمئن باشید پرونده شمارا بهترین وکیل ملکی در تهران به نحو احسن انجام میدهد. از دیگر امتیازات این موسسه در رابطه با دعاوی ملکی این است که، تیمی از وکلا بر پرونده شما نظارت دارد و گزارش پرونده را در بازه های زمانی بسیار کوتاه برای شما ارسال می کنند.

 

از اینکه تا پایان این مقاله مارا همراهی کردید سپاس گزاریم. بخشی از مطالب گفته شده ترجمه ای از این سایت بود. برای تماس با بهترین وکیل ملک در تهران کافیست آیکون تماس را لمس کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله ی جرایم اینترنتی هم بخوانید.

 

برای آشنایی بیشتر با سامانه ثبت شرکت ها به مقاله دعاوی و وکیل خانواده  از موسسه حقیقت گستر مراجه کنید.

از مجموع ۱۳

اشتراک گذاری این نوشته