موسسه-حقیقت-گستر

ملکی | ارث | خانواده | کیفری

رابطه نامشروع میان دختر و پسر مجرد

رابطه-نامشروع-دختر-پسر-مجرد
5/5

رابطه ی نامشروع به رابطه ای می‌گویند که میان زن و مرد نامحرم ایجاد می‌شود. هنگامی که زن و مردی که با یکدیگر به شکل شرعی و قانونی رابطه‌ی زوجیت ندارند و وارد رابطه ای نامشروع شوند مطابق قانون مرتکب جرم شده اند و می‌بایست مجازات شوند.

موسسه-حقیقت-گستر


رابطه ی نامشروع می تواند به دو شکل زیر باشد که هر دو شکل آن جرم است:
۱. دختر و پسر مرتکب عمل نامشروعی غیر از زنا شوند، مانند بغل کردن، بوسیدن.
۲. دختر و پسر مرتکب زنا شوند. زنا یعنی برقراری رابطه ی جنسی کامل.
اگر رابطه ی طرفین چیزی کمتر از رابطه ی جنسی کامل و دخول بوده باشد جرم انجام شده رابطه ی نامشروع تعزیری نامیده می‌شود و حکم هر یک از طرفین تا ۹۹ ضربه شلاق می‌باشد.
اما اگر بین طرفین دخول و رابطه ی جنسی کامل انجام شود، جرم انجام شده زنا‌ی کامل است و حکم آن ۱۰۰ ضربه شلاق حدی برای هر یک از طرفین در نظر گرفته شده است.
البته این مجازات در شرایطی است که دختر و پسر هر دو مجرد باشند و دختر با میل خود تن به رابطه داده باشد. در مسائل مرتبط با روابط نامشروع به دلیل جنبه‌ی هنجارشکنی عمومی و اجتماعی که دارد، افراد به طور منفردا نمی‌توانند آن را پیگیری کنند و در همچنین مواقعی به سراغ وکیل دادگستری خوب می‌روند. موسسه حقیقت گستر با در اختیار داشتن بهترین وکیل کیفری شرق تهران می‌تواند اثربخش ترین انتخاب افراد در پرونده‌های کیفری باشد.

دیگر مقالات حقیقت گستر

بشتر بخوانید، بیشتر بدانید

تغییر-جنسیت-مطابق-با-قوانین -ایران

تغییر جنسیت مطابق با قوانین ایران

در سال های گذشته نارضایتی از جنسیت به عنوان یک بیماری و ضایعه روانی محسوب می‌شده و بدین ترتیب افراد دچار این اتفاق، فشارهای بسیاری

فرق-مبایعه-نامه-و-قولنامه-در-چیست؟

فرق مبایعه نامه و قولنامه در چیست؟

در خصوص مبایعه نامه باید بدانیم که مبایعه نامه یک سند عادی‌ است و با سند رسمی کاملا متفاوت می‌باشد. سند رسمی به سندی می‌گویند

ارث-زوج-و-زوجه

ارث زوج و زوجه

منظور از سهم الارث زوجه و زوج، سهمی است که هر یک بعد از فوت همسرشان به ارث خواهند برد.در عقد نکاح دائم رابطه زوجیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *