موسسه-حقیقت-گستر

ملکی | ارث | خانواده | کیفری

تغییر کاربری اراضی و املاک

تغییر-کاربری-اراضی-و-املاک
5/5

بر اساس قانون، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکونی، بازرگانی، صنعتی، اداری، کشاورزی،تاسیسات، تجهیزات، تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومي می‌باشد که الویت ها نیز بر اساس آنها تعریف می‌گردند.

موسسه-حقیقت-گستر

در طرح تفصیلی با توجه به معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهر نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات مختلف شهر و موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آنها تعیین می‌شود و نقشه ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم می‌شود. بنابراین هرگونه تغییر در طرح های تفصیلی برای اموری مانند تغییر کاربری اراضی و املاک در هر استان به وسیله کمیسیونی به ریاست استاندار و با عضویت شهردار و نمایندگی وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و رئیس شورای اسلامی شهر ذی ربط و نماینده سازمان نظام مهندسی استان، بدون حق رای انجام می‌شود. تغییر کاربری در حریم شهری به چه شکلی می باشد؟
تغییر کاربری یعنی اشخاص بعد از احداث ساختمان، به نحوی از ملک، یا زمین استفاده کنند که در پروانه ساختمان ومحتوای طرح قید نشده است همانند تغییر کاربری واحدهای مسکونی به اداری و یا واحدهای غیرتجاری به تجاری و یا اراضی کشاورزی به مسکونی.
تغییر کاربری اماکن مسکونی به تجاری به شرح ذیل می‌باشد:
تغییر کاربری اماکن این روزها از اصلی ترین دغدغه های مالکان در سطح شهر ها می باشد که اکثر این تغییرات کاربری اماکن از مسکونی به تجاری و یا مختلط صورت می‌پذیرد. یکی از دلایل انجام این امر از جانب مالکین نیز ارزشی است که ساختمان های تجاری بیشتر از ساختمان های مسکونی کارایی دارد.
 شهرداری باید مطابق با ضوابط نقشه ملک، در پروانه های ساختمانی نوع استفاده از ساختمان را به شکل کاملا واضحی قید نماید ؛ در صورتی که برخلاف مندرجات پروانه ساختمانی، اماکن مسکونی، به اماکن تجاری تبدیل شود،  شهرداری مورد را در کمیسیون مقرر در تبصره یک ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مطرح می‌کنند و کمیسیون در خصوص تعطیلی محل کسب یا پیشه و تجارت در مدت یک ماه تصمیم خود را اعلام می‌دارد.

دیگر مقالات حقیقت گستر

بشتر بخوانید، بیشتر بدانید

تغییر-جنسیت-مطابق-با-قوانین -ایران

تغییر جنسیت مطابق با قوانین ایران

در سال های گذشته نارضایتی از جنسیت به عنوان یک بیماری و ضایعه روانی محسوب می‌شده و بدین ترتیب افراد دچار این اتفاق، فشارهای بسیاری

فرق-مبایعه-نامه-و-قولنامه-در-چیست؟

فرق مبایعه نامه و قولنامه در چیست؟

در خصوص مبایعه نامه باید بدانیم که مبایعه نامه یک سند عادی‌ است و با سند رسمی کاملا متفاوت می‌باشد. سند رسمی به سندی می‌گویند

ارث-زوج-و-زوجه

ارث زوج و زوجه

منظور از سهم الارث زوجه و زوج، سهمی است که هر یک بعد از فوت همسرشان به ارث خواهند برد.در عقد نکاح دائم رابطه زوجیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *