موسسه-حقیقت-گستر

ملکی | ارث | خانواده | کیفری

سند شورایی چیست

سند-شورایی-چیست
5/5

سند شورایی به سند ، برگه یا یک قولنامه‌ای مشخص نامیده می‌شود که تمام اطلاعات درج شده در آن به وسیله گروهی از افراد محلی به امضا رسیده است و سپس با تایید رئیس شورای محلی مهر و امضا شده است. سند شورایی، یک سند قطعی و رسمی محسوب نمی‌شود. اگر زمین یا ویلا دارای این نوع سند باشد نشان دهنده این است که صرفاً شورای همان محله وجود آن را به رسمیت می‌شناسند، اما اینکه آیا کاربری آن مناسب انتخاب شده و یا این سند، مرتبط با همین ملک است یا خیر، ممکن است تردید و شک در آن وجود داشته باشد.

موسسه-حقیقت-گستر


از جانب دیگر زمین، ویلا یا هر ملک دیگری در شمال که سند شورایی داشته باشد به این منظور می‌باشد که از نظر کارشناسی سازمان اتحادیه املاک، شهرداری و سایر مراجع مربوطه، به تایید نرسیده است! بنابراین بدون شک، مشکلات و چالش‌هایی در آینده وجود خواهد داشت.
درواقع برای صدور بعضی از اسناد رسمی املاک روش هایی وجود دارد که سند شورای اسلامی روستاها از آن امر پیروی می‌کنند. با آنکه در صدور این اسناد ادره ثبت نهایتا اقدام می‌نماید ولی به رسم همکاری که با شورای اسلامی دارد آن را اسناد شورایی می‌نامند.
گاهی اوقات به اسناد شورا یا اسناد نسق‌های زراعی که تاییده شورای اسلامی روستاها را دارند نیز سند شورایی می‌گویند. این امر متفاوت می‌باشد و اسناد مزبور حتی اگر مهر شورای روستا را نیز داشته باشند، اصولا تحت عنوان سند رسمی مالکیت تلقی می‌گردد.

دیگر مقالات حقیقت گستر

بشتر بخوانید، بیشتر بدانید

تغییر-جنسیت-مطابق-با-قوانین -ایران

تغییر جنسیت مطابق با قوانین ایران

در سال های گذشته نارضایتی از جنسیت به عنوان یک بیماری و ضایعه روانی محسوب می‌شده و بدین ترتیب افراد دچار این اتفاق، فشارهای بسیاری

فرق-مبایعه-نامه-و-قولنامه-در-چیست؟

فرق مبایعه نامه و قولنامه در چیست؟

در خصوص مبایعه نامه باید بدانیم که مبایعه نامه یک سند عادی‌ است و با سند رسمی کاملا متفاوت می‌باشد. سند رسمی به سندی می‌گویند

ارث-زوج-و-زوجه

ارث زوج و زوجه

منظور از سهم الارث زوجه و زوج، سهمی است که هر یک بعد از فوت همسرشان به ارث خواهند برد.در عقد نکاح دائم رابطه زوجیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *