09193756168
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل مهریه تهران کار کنید

5/5

وکیل مهریه تهران

بهترین وکیل مهریه شرق تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل مهریه و وظایف وکیل مهریه و همچنین معرفی بهترین وکیل مهریه شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل مهریه شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل مهریه کیست؟ وظایف وکیل مهریه چیست؟

مهریه تعهدی است که از جانب زوج در هنگام وقوع عقد به زوجه داده می‌شود و زوج را ملزم به پرداخت آن می‌کند. هر زمانی که زوجه مهریه را طلب کند، بر عهده ی زوج است که آنرا پرداخت کند. در هنگام عقد، مهریه جز صحت عقد نمی‌باشد و عقد بدون مهریه هم صحیح می‌باشد. ولی در عقد موقت تعیین مهریه جزو اجزای اصلی عقد موقت بوده و بدون تعیین مهریه و مقدار آن عقد موقت باطل می‌گردد.
مهریه یک حقی است که برای زوجه در نظر گرفته شده است و دارای ضمانت اجرا می‌باشد. وکیل خانواده تهران زمانی که زوجه، طالب پرداخت مهریه‌ی خود از زوج باشد، ولی مرد از پرداختن خودداری کند؛ زوجه از طریق وکیل می‌تواند به مراجع قانونی مراجعه کند و اقدامات لازم جهت دریافت مهریه را انجام دهد. یک وکیل مهریه با تجربه، با توجه به اینکه راهکارهای لازم را به خوبی می‌داند و به آن اشراف دارد می‌تواند در روند تسریع پرونده مؤثر واقع شود.

دریافت مهریه بعد از فوت زوج:

مهریه از دین های ممتاز می‌باشد و زوجه بعد از مرگ همسر مجاز به دریافت مهریه از اموال متوفی می‌باشد. و در این مورد بر خلاف طلاق، باکره بودن زوجه باعث تضعیف مهر نمی‌شود و زن می‌تواند تمام مهریه را تمام و کمال دریافت کند و یک وکیل ماهر و آگاه، با بهره‌گیری از قوانین، می‌تواند باعث احقاق حق موکل خود شود.

شرایط و خصوصیات مهریه:

 1. مالیت داشته باشد.
 2. قابل تملک به وسیله زن باشد.
 3. معلوم باشد به گونه ای که جهالت طرفین منتفی باشد.
 4. دارای منفعت عقلایی مشروع باشد.
 5. قابل تسلیم شدن از جانب زوج باشد.
بهترین وکیل مهریه تهران شماره وکیل مهریه در تهران (2)
بهترین وکیل طلاق تهران آدرس وکیل طلاق در تهران

راه های وصول مهریه:

مهریه را از سه طریق می‌توان وصول کرد؛
۱. ارسال اظهارنامه از جانب زوجه به زوج: اظهارنامه‌ نوعی اوراق چاپی موجود در دادگستری است که متشکل از دو ستون خواهان(زوجه یا وکیل)و خوانده می‌باشد. خواهان اظهارات خود را درباره‌ی درخواست وصول مهریه در ردیف خواهان می‌نويسد و آن را برای زوج از طریق دادگاه ارسال میکند‌‌. در ردیف خوانده اظهارات زوج به ثبت می‌رسد.( زوجه در این شرایط نیز، باید به تمکینات خود عمل کند چرا که در غیر این صورت، زن ناشزه محسوب می‌شود و هیچ نفقه ای به وی تعلق نمی‌گیرد. اگر مرد توان پرداخت مهریه را داشته باشد ولی از پرداختن آن اجتناب کند؛ زوجه مهریه خود را شخصا یا توسط وکیل به اجرا می‌گذارد. اگر زوجه در بازه‌ی زمانی ده روز، مالی از دارایی شوهر معرفی کند، فورا نسبت به توفیف آنها اقدام می‌شود. ولی اگر دارایی زوج فقط حقوق او باشد، تا یک چهارم آن ماهانه به زوج تعلق می‌گیرد، تا زمانی که مهریه به طور کامل پرداخت شود. ( مرد تا پرداخت کامل مهریه زن نمی‌تواند از کشور خارج بشود ولی در صورتی که مرد اموال دیگری غیر از حقوق داشته باشد، دادگاه اموال او را می‌فروشد و مهریه از این طریق پرداخت می‌شود. در شرایطی که مرد توانایی مالی نداشت، زوجه یا وکیل مهریه خوب، می‌تواند به دادگاه خانواده مراجعه کند و دادخواستی مبنی بر استرداد مهریه به دادگاه بدهد. سپس دادگاه به دادخواست رسیدگی می‌کند و اگر زوجه مستحق دریافت مهریه باشد، دادگاه حکم به پرداخت مهریه می‌دهد. همچین مواقعی مرد، موظف می‌شود از زمان تعیین شده توسط دادگاه، مهریه همسرش را بپردازد.
۲. از طریق اجرای ثبت.
۳. از طریق دادگاه ها.
از بهترین روش های دریافت مهریه، به اجرا گذاشتن مهر زوجه می‌باشد که زن بعد از جاری شدن خطبه عقد می‌تواند درخواست مهریه کند. مهریه یا از طریق اجرای ثبت و یا از طریق مراجعه به دادگاه خانواده امکان پذیر می‌باشد.

بهترین وکیل مهریه در تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران تجربه صدها پرونده به اجرا گذاشتن مهریه ما را نسبت به تمامی نگرانی‌ها، نیازها و خواسته های شما آگاه کرده است.

ما می‌دانیم شما نگران هستید که همسرتان اموال را به نام دیگران منتقل کند و یا از روش‌هایی که باعث از دست رفتن مهریه برای خانم می شود استفاده کند.

ما می‌دانیم زمان در مورد توقیف اموال و یا تقسیط مهریه اهمیت دارد. برای همین اگر به دنبال وکیل مهریه در تهران هستید، همین حالا با ما در ارتباط باشید تا پرونده شما بررسی شود.

نحوه توقیف سهم الارث برای مهریه

یک راهکار کاربردی برای وصول مهریه، توقیف ارث پدری برای مهریه است.

در صورتی که سهم الارثی به زوج تعلق بگیرد، وکیل مهریه شما در دادسو ظرف فقط چند روز نسبت به توقیف سهم الارث از طریق اجرای ثبت اقدام خواهد کرد.

با توجه به روشی که وکلای در زمینه توقیف ارث پدری پیش می‌گیرند، به هیچ وجه امکان رفع توقیف سهم الارث برای زوج وجود نخواهد داشت.

همین‌طور در صورتی که وراث به هر دلیلی اقدام به تقسیم ارثیه نکنند، وکیل مهریه شما با وکالت از شما به عنوان ذینفع، می‌تواند اقدام به تقسیم ارث و جداسازی سهم شما بکند.

توجه داشته باشید تا زمانی که تقسیم ارث به مرحله نهایی نرسیده باشد و سهم آقا به نام خودش ثبت نشده باشد، آقا نمی‌تواند سهم خود را به خواهر و یا هر کس دیگری واگذار کند و این یک امتیاز مهم برای خانم‌ها در زمان گرفتن مهریه از سهم الارث شوهر است.

هزینه وکیل برای اجرای مهریه

برای تعیین هزینه وکیل برای اجرای مهریه ابتدا باید شرایط پرونده شما بررسی شود. موارد بسیاری مانند: نوع اموال آقا، میزان مهریه، نوع مهریه در شرایط اقدام برای وصول مهریه متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه وکیل برای مهریه با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و یک راهکار مناسب به شما پیشنهاد دهند.

قطعا همه ی ما می دانیم و بر کسی چگونگی طلاق پوشیده نیست اما علت ها یاصلی آن لازم به بررسی ویژه دارند.

در زندگی هریک از ما و در بین آشنایان و اقوام و خویشاوندان مان قطعا وجود دارند کسی یا کسانی که طلاق گرفته اند.

طلاق یکی از مسائل حساس و پیچیده در زندگی اجتماعی است که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد.

علل طلاق می‌تواند شامل اختلافات زناشویی، عدم توافق در مسائل مالی، نظرات و اعتقادات مختلف، خیانت، عدم توانایی در حل مشکلات و یا عدم توجه به نیازها و احساسات همسران باشد.

اختلافات زناشویی یکی از عوامل مهم در طلاق است که ممکن است به دلیل عدم توافق در مسائل اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی یا رفتارهای مختلف ایجاد شود. همچنین، مشکلات مالی و اقتصادی نیز می‌تواند منجر به بروز تنش‌ها و نارضایتی‌ها بین همسران شود و در نهایت به طلاق منجر شود.

همچنین، خیانت یکی از دلایل شایع برای طلاق است که ممکن است اعتماد و رابطه را به شدت تخریب کند. عدم توانایی در حل مشکلات و درک نیازهای همسر نیز می‌تواند باعث فاصله‌های بین همسران شود و در نهایت به تصمیم برای طلاق منجر گردد.

جدا باید گفت که طلاق یک فرآیند پیچیده است که نیازمند مشاوره حقوقی و حل اختلاف منطقی بین طرفین است تا بتوان بهترین راه حل برای پایان دادن به این رابطه پیدا کرد

معیارهای انتخاب وکیل مهریه خوب:

 1. با تحقیق از سطح علمی، شهرت، تجربه، حسن اخلاق و حق الوکاله و سایر خصوصیات یک وکیل خوب مطمئن شوید تا بتوانید پرونده‌ای که گاه سرنوشت زندگی شما را رقم خواهد زد، به دستان با کفایت وی بسپارید.
 2. سن و جنس وکیل مهریه( زن یا مرد بودن) ملاک و معیار دقیق و مناسبی برای خوب بودن یا بد بودن وکیل نمی‌باشد. گاهی یک وکیل تحصیل کرده جوان، می‌تواند بسیار از یک وکیل سالخورده و به ظاهر با تجربه به کار شما بیاید. زن یا مرد بودن، وکیل اهمیتی در ملاک علم و شهرت او ندارد.

مزایای وصول مهریه توسط وکیل مهریه :

 1. وکیل مهریه خوب می‌تواند در کمترین زمان ممکن مهریه زوجه را وصول کند.
 2. با اختیار کردن وکیل مهریه، دیگر به حضور زوجه در دادگاه احتیاجی نیست.
 3. اگر مرد اموالی داشته باشد، وکیل می‌تواند به سرعت با بهره گیری از سطح دانش‌اش آنها را توقیف نماید.
 4. زوج اگر از پرداخت مهریه خودداری کند، وکیل می‌تواند حکم جلب مرد را بگیرد.
 5. وکیل نقش مهم و تاثیرگذاری در رد دادخواست اعسار مرد دارد.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل مهریه وطلاق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

شماره بهترین وکیل مهریه تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل مهریه تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۳ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل مهریه تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل مهریه تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۴ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل مهریه تهران

Call Now Buttonتماس مستقیم