۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸✆
حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل خانواده تهران کار کنید

5/5

برخی خدمات و مقالات وکیل خانواده تهران

وکیل خانواده تهران

بهترین وکیل خانواده شرق تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل خانواده و وظایف وکیل خانواده و همچنین معرفی بهترین وکیل خانواده شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل خانواده شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل خانواده کیست؟ وظایف وکیل خانواده چیست؟

امروزه یکی از پر ازدحام‌ترین دادگاه‌ها، دادگاه خانواده است. متاسفانه با بالا رفتن آمار طلاق در کشور و همچنین روند افزایشی پرونده‌های مربوط به امور خانواده ، تعداد دعاوی خانواده هر روز بیشتر می‌شود.

موسسه حقیقت گستر جهت آشنایی شما عزیزان با لزوم دریافت مشاوره از وکیل خانواده و همچنین معرفی بهترین وکیل خانواده شرق تهران این مقاله را گرد آوری کرده است.

چرا باید از وکیل خانواده مشاوره بگیریم؟

به دلیل اینکه که عموما این پرونده‌ها ساده به نظر می‌رسند و گویی جز امور روزمره هستند و ما در پیرامون خود درباره‌ی آنها زیاد می‌شنویم، این سوال مطرح می‌شود که آیا برای طرح دعوا یا دفاع نیاز به حضور وکیل هست یا خیر؟

کمک گرفتن از یک وکیل متخصص و با تجربه در هر نوع پرونده‌ای ضروری است. عدم استفاده از وکیل متحصص در دعاوی مانند این است که ماشین شما عیبی پیدا کند و شما بدون کمک گرفتن از یک مکانیک متخصص بخواهید آن را تعمیر کنید. مسلما شما بدون داشتن دانش و مهارت کافی برای تعمیر خودرو، در این امر موفق نخواهید شد.

پرونده‌های مرتبط با امور خانواده انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها مربوط به امور حسبی‌اند.

یعنی اموری که دادگاه‌ها مکلف اند نسبت به آن اقدام نموده و تصمیمی اتخاذ نمایند بدون اینکه رسیدگی به آنها متوقف بر‌وقوع اختلاف و منازعه بین اشخاص و اقامه دعوی از طرف آنها باشد.

دیگر دعاوی خانوادگی به معنای خاص است که اختلاف در آن به سبب رابطه زوجیت است.

چنانچه نیاز به دریافت مشاوره از وکیل خانواده تهران داشتید کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

بهترین وکیل خانواده تهران شماره وکیل خانواده در تهران 2
بهترین وکیل خانواده تهران شماره وکیل خانواده در تهران 2

انواع دعاوی خانواده

ماده  4 قانون حمایت از خانواده بین می‌دارد:

رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است:

 1. نامزدی و خسارات ناشی از برهم ‌ زدن آن
 2. نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 3. شروط ضمن عقد نکاح
 4. ازدواج مجدد
 5. جهیزیه
 6. مهریه
 7. نفقه زوجه و اجرت ‌المثل ایام زوجیت
 8. تمکین و نشوز
 9. طلاق ، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح ، بذل مدت و انقضای آن
 10. حضانت و ملاقات طفل نسب
 11. رشد، حجر و رفع آن
 12. ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
 13. نفقه اقارب
 14. امور راجع به غایب مفقود الاثر
 15. سرپرستی کودکان بی‌سرپرست
 16. اهدای جنین
 17. تغییر جنسیت

همانطور که مشاهده می‌شود تنوع این دعاوی زیاد است و دفاع از آنها مستلزم دانش، تجربه و مهارت بالا است. زیرا از یک طرف با توجه به ازدحام این پرونده‌ها روند آن‌ها بسیار وقت‌گیر است و مستلزم پیگیری و رفت و آمد بسیار می‌باشد. پس کمک گرفتن از یک وکیل خانواده حاذق، باعث تسریع روند پرونده شما می‌شود و از طولانی شدن مدت زمان رسیدگی جلوگیری می کند.

حتی در پرونده‌هایی که راجع به طلاق توافقی است یا زن وکالت در طلاق دارد، حضور وکیل می‌تواند مدت زمان انجام آن را بسیار کوتاه کند. در این صورت شما حتی نیاز به حضور در دادگاه نیز نخواهید داشت.

از طرف دیگر وکلایی که به صورت تخصصی در زمینه‌های خانواده مشغول به کار هستند، تبحر و تجربه‌ی بسیاری در این زمینه کسب کرده‌اند و به راه‌های قانونی طی مسیر پرونده کاملا اشراف دارند. بنابراین وکلای متخصص خانواده می‌توانند به راحتی از شما دفاع کرده و در راستای اجرای کامل عدالت در مسیر پرونده‌تان تلاش کنند.

بنابراین با اینکه در نگاه اول ممکن است این تصور برایتان به وجود بیاید که شخصا می‌توانید پرونده‌تان را پیش ببرید اما با کمی تامل و دقت در گفته‌های فوق درمی‌یابید که بهره بردن از وکیل متخصص خانواده تاثیر به سزایی در تحقق نتیجه‌ی مطلوب و صرفه جویی در زمان و آرامش روحی شما خواهد داشت.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از بهترین وکیل خانواده تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

شماره بهترین وکیل خانواده تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل خانواده تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۴ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل خانواده تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل خانواده تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل خانواده تهران

وکیل-حضانت-تهران

وکیل حضانت تهران

رشد و نمو کودکان انقدر حائز اهمیت می‌باشد که قانون‌گذار مواد ۴۰ تا ۴۷ قانون حمایت از خانواده و همچنین ۱۱۶۸ الی ۱۱۷۹ قانون مدنی

ادامه مطلب »
حجر-و-رفع-حجر

حجر و رفع حجر

اشخاص برای انجام دادن اعمالی حقوقی خود مانند معاملات نیازمندِ وجود “اهلیت” هستند. اهلیت انواعی دارد که با یکدیگر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:اهلیت تمتع؛

ادامه مطلب »
Call Now Buttonتماس مستقیم