موسسه-حقیقت-گستر

ملکی | ارث | خانواده | کیفری

حقیقت گستر، حامی برتر

با بهترین وکیل شکوائیه نویس تهران کار کنید

5/5

وکیل شکوائیه نویس تهران

بهترین وکیل شکوائیه نویس شرق تهران کیست؟

موسسه حقیقت گستر برای آشنایی شما عزیزان با وکیل شکوائیه نویس و وظایف وکیل شکوائیه نویس و همچنین معرفی بهترین وکیل شکوائیه نویس شرق تهران این مقاله را تهیه کرده است.

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی تهران از وکیل شکوائیه نویس شرق تهران کافیست با موسسه حقیقت گستر تماس بگیرید.

وکیل شکوائیه نویس کیست؟ وظایف وکیل شکوائیه نویس چیست؟

فرم مخصوصی که از جانب قوه قصاییه تعیین می‌شود و در آن شاکی پرونده کیفری، می‌بایست با تکمیل و ارسال فرم نامبرده، برای طرح شکایت کیفری خود در مرجع صالح کیفری اقداماتی انجام بدهد. به این فرم به خصوص؛ شکوائیه یا شکایت نامه می‌گویند. در شکوائیه بنابر قانون آیین دادرسی کیفری؛ مشخصات شاکی، متشکی عنه، عنوان جرم و زمان و مکان وقوع جرم درج می‌گردد.
به موجب رسیدگی دعاوی کیفری در دادسرا و دادگاه، شاکی تمامی ادعا خود را در قالب تشریفاتی به مرجع کیفری ارسال می‌کند. درج برخی اطلاعات در شکواییه ضروری می‌باشد که گاهی اوقات با وارد نکردن این اطلاعات ممکن است شکایت مطرح شده، از سوی مرجع کیفری رد بشود و این امر موجب هدر رفتن هزینه پرداختی ثبت شکایت از جانب شاکی می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از تبعات منفی و سوء برای شاکی لازم است در این شرایط از یک فرد آگاه و متخصص در زمینه شکوائیه نویسی بهره بگیریم.
همانطور که می‌دانیم در دعاوی حقوقی، برای شروع ارسال درخواست رسیدگی به دادگاه حقوقی، می‌بایست از طریق ثبت در  برگه ای به نام دادخواست اقدام نمود. برای ثبت دعوی کیفری نیز باید برگه شکوائیه را تکمیل  و ثبت کرد.
در مراحل ابتدایی، ثبت شکایت کیفری با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی الزامی می‌باشد. شکوائیه به شکل الکترونیکی و ارسال آن برای مرجع کیفری است.

وکیل-شکوائیه-نویس-تهران-وکیل-شکواییه-نویس-تهران
وکیل-شکوائیه-نویس-تهران-وکیل-شکواییه-نویس-تهران

مراحل نوشتن شکوائیه

در فرم شکوائیه باید مواردی قید شود که شامل؛ نام و نام خانوادگی بزه دیده یا شاکی، نام پدر، سن، شغل، سطح تحصیلات، وضعیت تاهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، آدرس دقیق و شماره تلفن ثابت و همراه می‌باشد.
در مراحل دیگر نگارش شکوائیه می‌بایست موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم در متن شکوائیه عنوان گردد. شاکی نمی‌تواند عنوان مجرمانه ای که مطابق قانون نیست، را برای اتهام انتخاب کند و این عمل برای مقام قضایی الزام آور نبوده و بعد از رسیدگی به اتهام مذکور، عنوان مجرمانه را غیر اتهام مطرح می‌کند و آن نیز از جانب شاکی تعيين می‌شود.
در تنظیم شکوائیه، شاکی باید دارای اهلیت باشد و در صورتی که فرد هنوز به سن قانونی نرسیده باشد باید ولی یا قیم فرد نسبت به شکایت اقدام نمایند. بعضی جرائم، صرفا به شکایت شاکی شروع می‌شود و فاقد جنبه عمومی می‌باشد.

یکی از نمونه های رایج در این باب اتهام کلاهبرداری می باشد که ممکن است از سوی شاکی مطرح گردد ولی بازپرس یا قاضی با بررسی، جرم صورت گرفته را تحصیل مال از طریق نامشروع تعیین می‌کند.

تفاوت شکوائیه با دادخواست

شکوائیه به منظور شکایت از جرائم استفاده می‌شود ولی دادخواست در دعاوی حقوقی قابل استفاده می‌باشد.

با آنکه فرد می‌تواند شخصا شکوائیه را ارائه دهد ولی به دلیل وجود قوانین و شرایط عنوان شده، عموم افراد به هنگام شکوائیه نویسی از وکیل متخصص شکوائیه نویس استفاده می‌کنند.
وکیل شکوائیه نویس با علم و دانش حقوقی خود در خصوص مسائل مختلف می‌تواند شکوائیه ای تنظیم کند که با قواعد حقوقی همراستا باشد و به شاکی تا حد قابل توجهی یاری نماید تا فرد را در پرونده و روند شکایتش به مسیرهای خوبی برساند.
در موسسه حقیقت گستر تمامی مراحل نگارش و تشکیل شکوائیه به دست وکیل با تجربه در این زمینه صورت می‌گیرد.

موارد الزامی در تنظیم برگه شکوائیه

  1. برگه شکوائیه توسط وکیل یا شاکی تنظیم گردد.
  2. در شکوائیه مشخصات طرفین دعوا باید به شکل کامل و صحیح قید شود.
  3. در شکواییه می‌بایست موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم ثبت بشود.
  4. اگر در شکوائیه ضرر و زیانی رخ بدهد، حتما میزان و مقدار آن باید قید گردد.
  5. ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان.
  6. مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان.

شماره بهترین وکیل شکوائیه نویس تهرانپارس

جهت ارتباط با بهترین وکیل شکوائیه نویس تهرانپارس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۲۳ (موسسه حقیقت گستر) تماس بگیرید. برای تماس روی شماره کلیک کنید.

آدرس بهترین وکیل شکوائیه نویس تهرانپارس

برای ملاقات حضوری با بهترین وکیل شکوائیه نویس تهرانپارس کافیست به شماره‌ی ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۴ در واتساپ پیام دهید تا برایتان لوکیشن ارسال شود. برای ارسال پیام روی شماره کلیک کنید.

مقالات بهترین وکیل شکوائیه نویس تهران